Podpisano umowy na remonty dróg

25.03.2010

W dniu 17 marca br. w Krakowie Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan podpisał umowę z Wojewodą Małopolskim Stanisławem Kracikiem na przebudowę drogi Podstawy - Majeż - Siekierczyna I w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg. Koszt całości zadania po przetargu wynosi: 2.599.155 zł, 50% tej kwoty gmina otrzymała z MSWA, a drugie 50 % to udział własny gminy.

Zakres zadania:

• remont nawierzchni bitumicznej drogi gminnej Majeż - Siekierczyna - Wola na długości 3.57 km,
  • uzupełnienie pobocza materiałem kamiennym,
  • remont rowów na odcinku drogi 3,713 km,
  • zabezpieczenie skarp płytami bitumicznymi przed osuwaniem,
  • wykonanie zjazdów z kostki brukowej,
  • budowa chodników,
  • oznakowanie pionowe drogi,
  • wykonanie barier energochłonnych z pasem napinającym,
  • wykonanie przystanków,
  • budowa oświetlenia

W tym samym dniu Wójt Gminy Limanowa podpisał również aneks do umowy "Centrum Wsi Kanina". Przetarg pt. "Zagospodarowanie centrum Wsi Kanina poprzez Budowę Boisk Sportowych z Ogrodzeniem" ogłoszony będzie dnia 31 marca br.

Budowa Boisk sportowych w centrum wsi ma na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców poprzez zagospodarowanie miejsca spotkań, umożliwienie mieszkańcom aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie zainteresowań sportowych i sprawności fizycznej, prowadzenie zdrowego stylu życia. Wychowanie poprzez sport jest metodą walki z patologią społeczną .

Zadanie obejmuje:

• budowę boisk sportowych z ogrodzeniem