Sesja absolutoryjna Rady Gminy

25.04.2005

W gminie Limanowa odbyła się XXIX sesja Rady Gminy, której głównym tematem obrad była ocena wykonania budżetu gminy za 2004 r. i udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy za wykonanie budżetu w niniejszym roku.
Rada Gminy po wysłuchaniu opinii przewodniczących resortowych Komisji Rady, zapoznaniu się z wnioskami Komisji Rewizyjnej i z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej, pozytywnie oceniła wykonanie budżetu gminy za 2004r. i stosunkiem głosów 14 za i 5 wstrzymujących się udzieliła absolutorium Wójtowi Gminy za 2004r.

Po udzieleniu absolutorium Przewodniczący Rady złożył gratulacje i podziękowanie dla radnych, sołtysów i pracowników Urzędu Gminy za zrealizowanie ponad 80 zadań gospodarczych służących społeczeństwu gminy. Wskazał, że trudno byłoby znaleźć dziedzinę, w której nie zrealizowano by jakiegoś zadania, stąd też należą się słowa szczególnego uznania dla Wójta Gminy oraz wszystkich, za udział w realizacji zadań inwestycyjnych w 2004r.

Ponadto Rada Gminy dokonała zmian w budżecie gminy na 2005r. poprzez wprowadzenie do budżetu gminy środków otrzymanych z budżetu państwa na usuwanie klęsk żywiołowych oraz na zasiłki i pomoc w naturze dla osób wymagających opieki społecznej.

Uchwalony został przez Radę Gminy regulamin pomocy materialnej o charakterze socjalnych dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy a także wyrażona została zgoda na sprzedaż nieruchomości w Koszarach i Siekierczynie I przy zastosowaniu bonifikaty przy sprzedaży tych nieruchomości dla obecnych ich użytkowników. Rada Gminy zdecydowała również o sprzedaży działki w Kaninie oraz akceptacji projektu pod nazwą: "Gmina Limanowa na rzecz osób niepełnosprawnych".

Podczas obrad Rady Wójt Gminy złożył informację o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.
Natomiast w ramach interpelacji i wniosków radni poruszyli problemy związane z:

• zabezpieczeniem osuwiska przy drodze powiatowej w Pisarzowej,
  • wybudowaniem chodnika w Młynnem przy drodze wojewódzkiej od szkoły do kaplicy i wymalowaniem przejścia dla pieszych,
  • uregulowaniem potoku Słomka w Siekierczynie I wzdłuż drogi gminnej i przy boisku sportowym,
  • naprawą drogi do osiedla Pajorów w Koszarach,
  • naprawą pogwarancyjną drogi w Pisarzowej na Działy,
  • założeniem lampy oświetleniowej w Sowlinach,
  • założeniem barierki obok Targowicy w ciągu drogi powiatowej w Starej Wsi,
  • założeniem budki telefonicznej przy Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu.

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.

Natomiast w ramach interpelacji i wniosków radni poruszyli problemy związane z:

• zabezpieczeniem osuwiska przy drodze powiatowej w Pisarzowej,
  • naprawą drogi do osiedla Pajorów w Koszarach,
  • naprawą pogwarancyjną drogi w Pisarzowej na Działy,
  • założeniem lampy oświetleniowej w Sowlinach,
  • założeniem barierki obok Targowicy w ciągu drogi powiatowej w Starej Wsi,
  • założeniem budki telefonicznej przy Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu.

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.