Lipowe świętowało Dzień Dziecka

04.06.2018
W dniu 2 czerwca br. przy świetlicy wiejskiej w Lipowem uroczyście obchodzono Dzień Dziecka. Z tej okazji nie zabrakło występów najmłodszych mieszkańców wsi, którzy pochwalili sie swoimi zdolnościami przed rodzicami. Przygotowany specjalnie na ten dzień  program bardzo podobał się uczestnikom zabawy i młodzi artyści nagradzani byli dużymi brawami.

Na miejscu dzieci skorzystać mogły z atrakcji dmuchanych, a na okazję wspólnego spotkania przy świetlicy degustacje przygotowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Porąbki (gmina Dobra) oraz Męciny i Rupniowa Centrum. Na przygotowanych stoiskach jak zawsze zagościły regionalne przysmaki, pyszne słodkie wypieki oraz sezonowe owoce.

Na uroczystość ze słodyczami dla dzieci przybył Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka, który złożył najmłodszym życzenia z okazji ich święta oraz pogratulował pięknie przygotowanych występów.

Życzenia wielu uśmiechów i radości na co dzień złożyła dzieciom także Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska. Specjalne prezentacje dla najmłodszych przygotowali członkowie Auto Moto Klubu Limanowa oraz strażacy ochotnicy z Limanowej. Niestety z powodu ulewy uroczystość została kontynuowana w budynku świetlicy. Inicjatorem i organizatorem Dnia Dziecka w Lipowem było miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.