"VII TOUR Mszana Dolna" zainauguruje akcję ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2018

26.04.2018
VII TOUR Mszana Dolna  to Trekking dla odważnych po „Beskidzkich Wyspach”. Uczestnicy zdobywać będą sześć  szczytów w jeden dzień. Tour  Mszana Dolna rozpoczyna dziewiątą  edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy organizowaną  przez 20 Gmin Małopolski z Forum Gmin Beskidu Wyspowego , której celem akcji jest   upowszechnianie  rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury,tradycji , folkloru pięknego ale  jeszcze mało odkrytego  Beskidu Wyspowego

Program wędrówki:

1 maja 2018 roku

Godz. 5.00  - Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki Schronisko „Baza Lubogoszcz”

Trasa:
Schronisko „Baza Lubogoszcz” - szlak czarny i czerwony Lubogoszcz – szlak zielony Mszana Dolna – szlak czarny Adamczykowa Potaczkowa – bez szlaku Raba Niżna – szlak zielony i czerwony Luboń Wielki – szlak czerwony i zielony Mała GóraSzczebel – szlak czarny Mszana Dolna – Schronisko „Baza Lubogoszcz” .

Godz. 16.00 - Zakończenie  Schronisko „Baza Lubogoszcz” - grill, wręczenie  pamiątkowych odznak i przejście do Mszany Dolnej.

Udział jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy przyjść  na miejsce zbiórki o godz. 5.00 w Schronisku „Baza Lubogoszcz” Kasinka Mała. Trekking jest wymagający z uwagi na długość trasy 37 km oraz różnicę wzniesień 2100 m i mogą w nim wziąć udział turyści o dobrej kondycji i dobrego zdrowia. Każdy uczestnik bierze udział w Tourze Mszana Dolna na własną odpowiedzialność. Na zakończenie przewidziany jest grill oraz pamiątkowe odznaki i stemple.

Noclegi wraz z wyżywieniem można rezerwować w schronisku „Baza Lubogoszcz” tel. 18/331 30 01, email:  [email protected]

Dnia 4 maja br. organizowany jest natomiast V Rajd dla Dzieci i Młodzieży "Beskidzkie Wyspy".

Szkoły bądź placówki oświatowo - wychowawcze zgłaszają grupy  uczniów: młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów oraz opiekuna.
Kartę zgłoszenia należy przesłać w terminie do dnia 25 kwietnia 2018 r. do Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie lub  Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej wraz z  podaniem trasy (druki w załączeniu). Zgłoszenia należy dokonać drogą mailową lub pocztą na adresy:Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Żegocinie, 32-731 Żegocina 378 tel. 14 61 32 035, kom. 606 88 43 22, e-mail: [email protected], Gminny Ośrodek Kultury w Laskowej, 34-602 Laskowa 700  tel. 18 333 30 05, kom. 661 442 221, e-mail: [email protected]

Informacje szczegłówe w załącznikach poniżej.