A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Trwają zgłoszenia do akcji "Polscy okuliści kontra jaskra"

01.02.2018
W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry, przypadającym na okres 11.03 - 17.03.2018 r., jako Organizacja, dla której dobro pacjentów jest wartością nadrzędną, zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie i włączenie się do akcji „Polscy Okuliści Kontra Jaskra” realizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne, Sekcję Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i przy wsparciu Polskiego Związku Niewidomych.
Jaskra jest jedną z najgroźniejszych chorób oczu, ponieważ nieleczona prowadzi do nieodwracalnej utraty wzroku. Dotyczy niemal 800 000 osób w całej Polsce, z czego blisko połowa nie wie, że jest chora. Ograniczenie w dostępie do specjalisty i konieczność skierowań to jedna z barier we wczesnej diagnostyce jaskry, skutkująca rosnącą liczbą osób niewidomych w naszym kraju.
W akcji bezpłatnych badań przesiewowych dla pacjentów przeprowadzonej w 2017 roku wzięły udział aż 64 ośrodki w 41 miastach. Na badania zgłosiło się prawie 3000 pacjentów. Liczymy na to, że tegoroczna akcja sięgnie jeszcze szerzej i dotrze do mieszkańców wszystkich miast w całej Polsce.

Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć tu

Zgłoszenia gabinetów do uczestnictwa w akcji będą przyjmowane do 28 lutego 2018 r. 

 

Liczba wyświetleń: 540
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30