Kampania antysmogowa w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie

17.01.2018
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii antysmogowej. W ramach zajęć koła plastycznego klasy siódme zorganizowały happening, który miał na celu uzmysłowić mieszkańcom miejscowości jakie zagrożenie niesie za sobą spalanie śmieci i nieodpowiedniego opału w gospodarstwach domowych.

Akcji towarzyszyły przygotowane wcześniej przebrania i widoczne transparenty. Podczas spotkań z przechodniami uczniowie tłumaczyli cel akcji oraz rozdawali opracowane przez siebie ulotki, informujące  między innymi o konsekwencjach zdrowotnych  panującego smogu, który jest najsilniejszy właśnie od października do lutego. Organizatorzy kampanii mają nadzieję, że podjęte działanie przyniesie widoczne efekty już w obecnym sezonie grzewczym.