A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

I miejsce dla kolędników z Mordarki na Ogólnopolskim Przeglądzie Kolędniczym

30.01.2018
Dziecięca Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" ze Szkoły Podstawowej w Mordarce zdobyła I miejsce podczas  21. Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie". Ogólnopolski Przegląd Kolędniczy  odbył się w Podegrodziu w dniach 27-28 stycznia br.

Grupa kolędnicza reprezentująca  Szkołę Podstawową w Mordarce na szczeblu ogólnopolskim konkursu kolędniczego wystąpiła po podwójnym sukcesie - najpierw zdobywając I miejsce na Gminnym Przeglądzie Kolędniczym w Starej Wsi, a następnie - II miejsce podczas Powiatowego Kolędowania w Kasince Małej. Stamtąd grupa z Mordarki została zakwalifikowana dalej do Podegrodzia, gdzie prezentowała się wśród licznego grona 32 zespołów  (w tym 22 dziecięcych i 10 młodzieżowych) z 10 powiatów: bocheńskiego, chrzanowskiego, limanowskiego,  miechowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, myślenickiego, suskiego, tarnowskiego oraz tatrzańskiego.


 
Występ na ogólnopolskim etapie konkursu kolędniczego również okazał się dla grupy pełnym sukcesem. Przygotowany program "z gwiazdą" został wysoko oceniony przez 5-osobową Komisję Artystyczną w składzie:
- Aleksandra Szurmiak-Bogucka /etnomuzykolog/
- Jadwiga Adamczyk /muzyk/
- Maria Cetera /etnograf/
- Marta Smólczyńska /etnolog/
- Benedykt Kafel /etnograf/
która postanowiła przyznać  "małym kolędnikom" z Mordarki I miejsce.
Grupie dziecięcej reprezentująca Szkolę Podstawową w Mordarce składamy serdeczne  gratulacje, które wraz z podziękowaniami należą sie również opiekunowi kolędników - Ewie Tomaszek za troskę i wkład pracy w przygotowanie do występów swych podopiecznych, na każdym etapie kolędowania.


Liczba wyświetleń: 1055
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30