Grupy kolędnicze z Gminy Limanowa na Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym

23.01.2018
W dniach 20 - 21 stycznia 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej odbył się XIX Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie ta Turoniowi". Wśród licznego grona grup kolędniczych z terenu powiatu limanowskiego zaprezentowali się także kolędnicy z naszej gminy wydelegowani po gminnym przeglądzie w Starej Wsi.

Dwudniowe prezentacje grup kolędniczych oceniała Komisja Artystyczna w składzie:
mgr Benedykt Kafel - etnograf
Piotr Lulek - regionalista, muzyk
oraz  dr hab. Stanisław Węglarz - etnolog

Łącznie Komisja obejrzała 29 grup kolędniczych, w tym 11 dziecięcych, 6 młodzieżowych i 12 dorosłych, przyznając grupom kolędniczym z gminy Limanowa następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii dziecięcej ( od 7 do 13 lat):
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł grupie kolędniczej „Z GWIAZDĄ” Z MORDARKI
III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł grupom kolędniczym: „Z GWIAZDĄ” Z SIEKIERCZYNY, „Z GWIAZDĄ” Z MĘCINY

W kategorii młodzieżowej (od 14 do 17 lat):
III  miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 200 zł grupie kolędniczej: „HERODY” Z MĘCINY

W kategorii grup dorosłych:
III miejsce i nagrody pieniężne w wysokości po 300 zł grupom kolędniczym: „Z SZOPKĄ LALKOWĄ” Z PISARZOWEJ („KIJOM WORCI”) ,  „Z GWIAZDĄ” Z PISARZOWEJ ( „PISARZOWIANIE”)

Grupa kolędnicza „Z GWIAZDĄ” Z MORDARKI zakwalifikowana została ponadto  na Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe kolędowanie” w Podegrodziu, który odbędzie się w dniach 27-28 stycznia 2018 r.

/fot. www.powiat.limanowa.pl/