A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Festiwal Kolędowy Maleńkiemu Jezusowi Pasierbiec 2018

30.01.2018
W miniony weekend  tj. 27 -28 stycznia w  Pasierbcu odbył  się  Festiwal kolęd dzieci i młodzieży pn. „MALEŃKIEMU JEZUSOWI. W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 młodych wykonawców - zespołów i solistów nie tylko z Pasierbca, ale także m.in. z Ujanowic, Nowego Sącza i Czarnego Dunajca.
W sobotę, w hali sportowej miejscowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta miały miejsce przesłuchania uczestników. Repertuar doboru kolęd i piosenek świątecznych był bardzo różnorodny. Uczestnicy przedstawili bardzo bogaty repertuar kolęd i pastorałek wykonanych często w zupełnie nowych aranżacjach muzycznych.

Gospodarze  zapewnili przepiękną oprawę wizualną całego festiwalu oraz ciepło wspólnego kolędowania. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Tadeusz Cudejko, Beata Rozum,s. Anna oraz dyrektor szkoły w Pasierbcu Rozalia Kuchta.
Zwycięzcy oraz wyróżnieni wystąpili w koncercie laureatów, który odbył się 28 stycznia. Przybyłych gości i uczestników przywitali organizatorzy wydarzenia, proboszcz i kustosz pasierbieckiego sanktuarium ks. Bogdan Stelmach oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Pasierbcu Rozalia Kuchta.

 Koncertu wysłuchali zaproszeni goście m.in.:  Zastępca Wójta Gminy Limanowa - Marian Mąka, Mieczysław Uryga - wicestarosta limanowski, sołtys wsi Pasierbiec - Maria Twaróg, a także licznie przybyli lokalni mieszkańcy, uczestnicy, rodzice i opiekunowie.  


Lista laureatów Festiwalu Kolęd „ Maleńkiemu Jezusowi”

Kategoria dzieci 3-5 lat
Lp. Imię i nazwisko Miejsce Miejscowość /szkoła/klasa
1 Antonina Burdek II Niepubliczne Przedszkole u Cioci Agatki lat 3
2 Alicja Sikora II Lat 5
3 Laura Dutka II Przedszkole nr1. Marii Konopnickiej w Limanowej lat 5
4 Lena Śliwa I Niepubliczne Przedszkole u Cioci Agatki, lat 5
5 Emilia Kordeczka I Niepubliczne przedszkole u Cioci Agatki lat 4

Kategoria dzieci 6-7lat kl. „0” i „I”
Lp. Imię i nazwisko Miejsce Miejscowość /szkoła/klasa
1 Olivier Pławecki Wyróżnienie Szkoła Podstawowa kl. „0”
2 Wojciech Grzegorzek III Ujanowice Zespół szkolno przedszkolny kl. I
3 Magdalena Woźniak II Ujanowice Zespół szkolno przedszkolny Kl. I
4 Anna Wątroba I Szkoła Podstawowa w Pasierbcu kl. I

Zespoły
Lp Zespół Miejsce Miejscowość /szkoła/klasa
1 „Kolędnicy Świętej Kingi”
Grupa 6 latków 12 Osób)
I Parafialne przedszkole Integracyjne im św. Kingi w Tymbarku
 
Kategoria klasy od II i III
Lp. Imię i nazwisko Miejsce Miejscowość /szkoła/klasa
1 Marek Pytel Wyróżnienie Szkoła Podstawowa w Pasierbcu kl. II
2 Kinga Papież wyróżnienie Szkoła Podstawowa w Pasierbcu kl. III
3 Paweł Madzia III Szkoła podstawowa Nr18 Nowy Sącz kl. III
4 Wiktoria Piórkowska II Szkoła Podstawowa w Pasierbcu kl. III
5 Marta Limanówka I Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu kl. III

Kategoria klasy od IV do VI
Lp. Imię i nazwisko Miejsce Miejscowość /szkoła/klasa
1 Oliwia Wątroba III Szkoła Podstawowa w Pasierbcu Kl. IV
2 Magdalena Dziadoń III Szkoła Podstawowa w Zawadce kl. IV
3 Szymon Piórkowski II Szkoła Podstawowa Pasierbiec kl. IV
4 Wiktoria Dudziak I PSP Kamionna kl. IV
5 Edyta Limanówka I Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu kl. IV

Zespoły
Lp Zespół Miejsce Miejscowość /szkoła/klasa
1 Vox Eremi PSP i PG 40 osób I Kamionna
5 Grupa kolędnicza „Draby „ (6 osób) II Szkoła Podstawowa w Kamionce Małej
 
Kategoria gimnazjum i klasy 7
Lp. Imię i nazwisko Miejsce Miejscowość /szkoła/klasa
2 Aleksandra  Piórkowska Wyróżnienie Szkoła Podstawowa w Pasierbcu kl. III gimnazjum
1 Martyna Plewa III Septyma Nowy Targ lat 14
3 Kotarba Nina II Gimnazjum w Rytrze Młodów kl. II gimnazjum
4 Anna Wygoda I III gimnazjum

Zespoły
Lp Zespół Miejsce Miejscowość /szkoła/klasa
1 Kapela w składzie(5 osób)
Joanna Półtorak, Paulina Półtorak, Adrian Twaróg, Tomasz Gawron, Adrian Orzeł
I Folk – Music – Pasierbiec
2 Zespół „Cantando”(4osoby)
Piotr Pałka, Dorota Pałka, Joanna Pałka, Anna Wygoda
I Zespół prywatny
 
Kategoria ponadgimnazjalna
Lp. Imię i nazwisko Miejsce Miejscowość/szkoła/klasa
3 Weronika Łukaszczyk II Internat KEN
2 Patrycja Kotarba II Technikum nr 6 w Nowym Sączu kl. II
1 Magdalena Mól I Zespół Szkół Nr.1 w Limanowej II Technikum

Zespoły
Lp Zespół Miejsce Miejscowość/szkoła/klasa
1 Zespół młodzieży z Internatu II Tymbark
2 Zespół z Krosnej (12 osób) I Parafia Krosna
 
Organizatorzy składają podziękowania wszystkim sponsorom, osobom wspierającym oraz wszystkim wykonawcom i opiekunom.


Liczba wyświetleń: 914
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30