A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

PISARSKIE KOLĘDOWANIE…

22.12.2017
Tradycja kolędowania w naszym regionie pozostaje ciągle żywa, czego dowiedli uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej.  W dniu 20 grudnia późnym popołudniem, w sali gimnastycznej szkoły na „Wspólnym Kolędowaniu” zgromadziły się tłumy Pisarzowian. Niezwykła uroczystość zorganizowana przez uczniów, rodziców i nauczycieli odbyła się w ramach realizacji programu pn. "Szkoła Współpracy".
 
Barwne korowody kolędników z poszczególnych klas zaprezentowały przygotowane wraz z wychowawcami kolędy, w śpiewaniu których uczestniczyli również zgromadzeni w sali mieszkańcy wsi. Szkolny zespół wokalny, pod kierunkiem Marzeny Kasprzyk-Dudek wystąpił z krótkim koncertem kolęd i pastorałek, zaś atrakcją wieczoru były występy zespołu „Kijom Worci”, w skład którego wchodzą, m.in. rodzicie, absolwenci oraz uczniowie szkoły i zespołu instrumentalno-wokalnego „Confessio”.We wspólnym kolędowaniu uczestniczyły władze gminy Limanowa: Wójt Władysław Pazdan oraz Wicewójt Marian Mąka, a także duszpasterze pisarzowskiej parafii – ks. proboszcz Andrzej  Bąk oraz ks. Paweł Wąsik. 
 
Zanim jednak odbyło się kolędowanie, tytaniczną pracę nad przygotowaniem imprezy wykonali uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, tworząc ozdoby świąteczne, szopki oraz przygotowując smaczne pierniki.


 
Po raz kolejny społeczność Pisarzowej udowodniła, że tradycja łączy pokolenia.
 


Liczba wyświetleń: 1055
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30