PISARSKIE KOLĘDOWANIE…

22.12.2017
Tradycja kolędowania w naszym regionie pozostaje ciągle żywa, czego dowiedli uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej.  W dniu 20 grudnia późnym popołudniem, w sali gimnastycznej szkoły na „Wspólnym Kolędowaniu” zgromadziły się tłumy Pisarzowian. Niezwykła uroczystość zorganizowana przez uczniów, rodziców i nauczycieli odbyła się w ramach realizacji programu pn. "Szkoła Współpracy".

Barwne korowody kolędników z poszczególnych klas zaprezentowały przygotowane wraz z wychowawcami kolędy, w śpiewaniu których uczestniczyli również zgromadzeni w sali mieszkańcy wsi. Szkolny zespół wokalny, pod kierunkiem Marzeny Kasprzyk-Dudek wystąpił z krótkim koncertem kolęd i pastorałek, zaś atrakcją wieczoru były występy zespołu „Kijom Worci”, w skład którego wchodzą, m.in. rodzicie, absolwenci oraz uczniowie szkoły i zespołu instrumentalno-wokalnego „Confessio”.

We wspólnym kolędowaniu uczestniczyły władze gminy Limanowa: Wójt Władysław Pazdan oraz Wicewójt Marian Mąka, a także duszpasterze pisarzowskiej parafii – ks. proboszcz Andrzej  Bąk oraz ks. Paweł Wąsik.

Zanim jednak odbyło się kolędowanie, tytaniczną pracę nad przygotowaniem imprezy wykonali uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, tworząc ozdoby świąteczne, szopki oraz przygotowując smaczne pierniki.

Po raz kolejny społeczność Pisarzowej udowodniła, że tradycja łączy pokolenia.