A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Kowalstwo Władysława Raczka w niemieckim mieście Gotha

02.10.2017
W dniach 28 września - 1 października br. kowal z Pisarzowej Władysław Raczek brał udział w 21. Międzynarodowych Spotkaniach Metalowców i VIII Rynkach Rzemieślniczych i Specjalistycznych w Niemczech. Oprócz samego stoiska z wyrobami rzemieślniczymi kowal zaprezentował tam także pokaz sztuki kowalskiej.Niemieckie miasto Gotha to niejako kolebka metalowych projektów nazywana w kręgach specjalistycznych małą mekką gildii metalowej, stąd też Spotkania Metalowców połączone są z 21-leciem Międzynarodowego Stylu Projektantów.  Przedsięwzięcie, które wpisało się już na stałe w tradycję miasta z roku na rok przynosi wiele niezapomnianych wrażeń sympatykom sztuki rzemieślniczej. W tym roku uczestnicy Spotkań Metalowców po raz pierwszy mieli okazję podziwiania majstra kunsztu kowalskiego - polskiego kowala Władysław Raczka z Pisarzowej, któremu jak zawsze towarzyszył jego brat Wojciech.Fakt, że tematyką tegorocznego metalowego projektowania były  zabawki, sprawił że Gotha stała się niejako "miasteczkiem  zabawkowym",  a kowalskie dzieła sztuki i efekty rzeźbienia w metalu na żywo podziwiali zarówno ci starsi jak i najmłodsi.  Również atrakcja w postaci towarzyszenia doświadczonemu kowalowi  oraz sama  próba wykonania samodzielnie niewielkiej pracy, z poznaniem podstawowych technik kowalskiego fachu były wspaniałą przygodą oraz niebywałą atrakcją.Kowalski pokaz w Gotha to jedna z wielu atrakcji jakie miały miejsce podczas trwania tegorocznego  Spotkania Metalowców, jednak gościnność oraz otwartość Władysława Raczka , który wraz z bratem Wojciechem prezentował swoje wyroby sprawiła, że stoisko polskiego kowala z Pisarzowej cieszyło się dużym zainteresowaniem i było licznie odwiedzane przez uczestników niecodziennego wydarzenia.


Liczba wyświetleń: 472
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30