Zespół Regionalny "Kijom Worci" na Festiwalu "Beskidzka Podkówecka"

12.09.2017
W niedzielę 17 września br. na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej  odbędzie się VII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka". Festiwal podsumuje uroczyście akcję "Odkryj Beskid Wyspowy 2017".

Podczas Festiwalu organizowanego rok rocznie na podsumowanie akcji pieszych wędrówek w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy prezentować się będą zespoły regionalne z Gmin, należących do Forum Gmin Beskidu Wyspowego, czyli : Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa,  Lubień, Łącko, Łukowica, Miasto Mszana Dolna, Gmina Mszana Dolna, Niedźwiedź,  Rabka-Zdrój, Raciechowice, Słopnice, Tokarnia, Tymbark, Wiśniowa oraz Żegocina. Festiwal jest okazją  do spotkania się zespołów i zaprezentowania swoich osiągnięć mieszkańcom oraz turystom, a także kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej i tradycji grup działających na terenie Beskidu Wyspowego.

Gminę Limanowa w tegorocznej 7. edycji Festiwalu reprezentować będzie Zespół Regionalny "Kijom Worci" z Pisarzowej. Zespół prezentujący folklor Lachów Limanowskich powstał w styczniu 2016 roku, a jego kierownikiem jest Małgorzata Raczek.

Na swym koncie ma już wiele występów oraz pierwsze sukcesy. "Kijom Worci" występowali do tej pory m.in. na Festiwalu Folklorystycznym „Limanowska Słaza”,

podczas Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej,

Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych „Druzbacka” w Podegrodziu

oraz podczas obchodów 25-lecia Gminy Limanowa

Teraz przed Zespołem kolejne wyzwanie - występ na Festiwalu "Beskidzka Podkówecka". Już dziś życzymy sukcesu, a chętnych do podziwiania występu zapraszamy w najbliższą niedzielę do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, ul. Sienkiewicza 2 (wejście do Hali od ul. Konopnickiej).

Program Festiwalu:
14.00 – „Mali Szczyrzycanie” ze Szczyrzyca