A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Narodowe czytanie „Wesela” w SP nr 1 w Męcinie

22.09.2017
Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie włączyli się w ogólnopolską akcję – „Narodowe czytanie”. W bieżącej edycji głosami internautów został wybrany najbardziej znany utwór Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. Młodzież zaprezentowała fragment dramatu. Obok postaci realistycznych, uczestniczących w weselnej zabawie, wystąpił Chochoł – jeden z bohaterów symbolicznych, który oskarżył chłopstwo o przywiązanie do dóbr materialnych. Aktorzy wystąpili w strojach regionalnych, a wygłaszane przez nich kwestie przeplatane były ludowym tańcem, wykonanym przy akompaniamencie klarnetu. Klimat i nastrój przedstawienia został podkreślony poprzez elementy dekoracyjne: pawie pióro oraz snopy zboża, stanowiące doskonałe tło dla onirycznej muzyki, w rytm której ożywała postać Chochoła.

Mimo że dramat Wyspiańskiego poprzez swoją symbolikę może nastręczać współczesnemu, zwłaszcza tak młodemu, widzowi wielu trudności w odbiorze, zaprezentowany fragment spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony społeczności szkolnej.


Liczba wyświetleń: 1246
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30