A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

II miejsce dla Zespołu "Kijom Worci" na Festiwalu "Beskidzka Podkówecka"

18.09.2017
Ponad 400 artystów prezentowało sie podczas święta muzyki i tańca - Festiwalu "Beskidzka Podkówecka", który odbył się dnia 17 września br. w Mszanie Dolnej. Festiwal zgromadził 12 zespołów regionalnych Beskidu Wyspowego ukazujących folklor i tradycje Zagórzan, Białych Górali, Kliszczaków, Lachów Podhalan.  Gminę Limanowa reprezentował Zespół "Kijom Worci" z Pisarzowej, któremu udało się wywalczyć II miejsce!


 
To wielki sukces grupy z Pisarzowej zważając, że istniejący zaledwie od ubiegłego roku "Kijom Worci", podczas Festiwalu w Mszanie Dolnej stanęli w szranki z zespołami posiadającymi wieloletni dorobek artystyczny. Wśród zespołów które wystąpiły podczas Festiwalu znalazły się takie zespoły jak: „Mali Szczyrzycanie" ze Szczyrzyca, „Gorce" z Kamienicy, „Przyszowianie" z Przyszowej, „Olszowianie" z Olszówki, „Jurkowianie" z Jurkowa, „Łąkta" z Żegociny, „Dolina Słomki" z Przyszowej, „Słopnicki Zbyrcok" ze Słopnic, „Mali Węglowianie" z Węglówki, „Prymni" z Ponic oraz „Cyrniawa" z Krzeczowa.

Zespołowi "Kijom Worci" gratulujemy sukcesu życząc kolejnych udanych występów !

Poniżej Protokół Komisji Artystycznej oraz zdjęcia z "Beskidzkiej Podkówecki".  Pod linkiem https://www.facebook.com/SEPiA.Pisarzowa/ relacja filmowa z występu zespołu "Kijom Worci", a pod linkiem http://tv28.pl/7873-mszana-dolna-relacja-z-vii-festiwalu-quotbeskidzka-podkoweckaquot  z całego Festiwalu.


Liczba wyświetleń: 1526
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30