A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

I miejsce dla KGW Męcina na Powiatowym Przeglądzie Kół Gospodyń Wiejskich!

05.09.2017
W niedzielę  3 września br. w Dobrej odbył się 17. Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Limanowskiego. W Przeglądzie Powiatowym wzięło udział 8 Kół, a Gminę Limanowa reprezentowało KGW z Męciny, wydelegowane po gminnych eliminacjach KGW, które odbyły się w dniu 13 sierpnia w Pisarzowej.

Podczas Powiatowego Przeglądu KGW w Dobrej Koło Gospodyń Wiejskich z Męciny zaprezentowało się z programem artystycznym,  rękodziełem oraz scenką obyczajową, które przyniosły jej zwycięstwo podczas tegorocznej Gminnej Prezentacji Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego KGW. Na stoisku KGW Męcina w Dobrej skosztować można było więc potrawę konkursową - żur z ziemniakami, w ramach konkursu rękodzieła podziwiać prace szydełkowe, bibułkarskie oraz hafty, natomiast na scenie obejrzeć scenkę obyczajową  pt. „Och te swaty”. Poszczególne prezentacje konkursowe złożyły się na całościowy sukces KGW Męcina i zdobycie I miejsca w Przeglądzie, równorzędnie z KGW Podłopień. Za zdobycie I miejsca Koło z Męciny nagrodzone zostało kwotą 2000 tys. zł.Występ podczas Przeglądu Powiatowego przypieczętował udział KGW z Męciny na Festiwalu "Limanowska Słaza", gdzie Koło z Męciny zostało już wydelegowane wcześniej po Prezentacji Gminnej KGW w Pisarzowej.
Przypomnijmy, że Gminę Limanowa na "Słazie" reprezentować będzie też KGW Pisarzowa, również zakwalifikowane po tegorocznych gminnych eliminacjach KGW.
Zapraszamy do podziwiania widowisk przygotowanych przez Koła z naszej gminy, a Festiwal "Limanowska Słaza" już niebawem bo 21-24 września br. w Limanowskim Domu Kultury.

W artykule i poniżej zdj. KGW Męcina z występu podczas Powiatowego Przeglądu KGW w Dobrej.

Liczba wyświetleń: 1593
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30