Bezpłatne szczepienia dla dzieci z Gminy Limanowa

26.09.2017

Bezpłatne szczepienia to część programu zdrowotnego Województwa Małopolskiego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2017 r. Wojewódzkim koordynatorem programu jest Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, lokalnym - Starostwo Powiatowe w Limanowej, które realizuje szczepienia we współpracy z dwoma gminami - Gminą Limanowa oraz Gminą Niedźwiedź.

Realizacja programu bezpłatnych szczepień wyniesie 103.680,28 zł, a Gmina Limanowa na ten cel przekazała kwotę 25.000,00 zł.

Aby bezpłatnie zaszczepić dziecko z Gminy Limanowa należy zgłosić z jego Książeczką Zdrowia do przychodni, którą jest:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PORADNIA LEKARSKA OGÓLNA
Rojek, Marczuk, Jedynak, Marchewka, Cina Sp. j. w Limanowej
ul. Matki Boskiej Bolesnej 10, 34-600 Limanowa, tel.: 18 3371 446 wew. 109

Ważna informacja - dziecko nie musi być zadeklarowane do powyższej przychodni, a warunkiem jest jedynie potwierdzenie jego zameldowania na terenie Gminy Limanowa.

Ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone w latach 2014-2016 (które nie ukończyły 3 lat).  O ostatecznej kwalifikacji do szczepienia decyduje lekarz, a  każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka na jego realizację.Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 30.11.2017 r.

Dodatkowe informacje na temat programu uzyskać można w Starostwie Powiatowym w Limanowej od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 -15:30 , lub pod nr tel 18 3337 894.

www.profilaktykawmalopolsce.pl

Program realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.