A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Uczniowie z Męciny na podsumowaniu projektu „Wy jesteście przyszłością świata!”

16.05.2017
12 maja uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu  II edycji projektu poświęconego Papieżowi – Polakowi pod hasłem „Wy jesteście przyszłością świata!” organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia” w partnerstwie z tyniecką Fundacją „Chronić Dobro”. Honorowy patronat nad projektem objął Małopolski Kurator Oświaty. Finał konkursu miał miejsce w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Spotkanie uświetnił o. Leon Knabit, dzieląc się swoimi wspomnieniami o Janie Pawle II.
Ponadto laureaci konkursu recytatorskiego prezentowali własne interpretacje wierszy autorstwa Karola Wojtyły. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była możliwość zwiedzenia Opactwa Benedyktynów wraz z przylegającym doń kościołem oraz poznania dziejów zakonu.

Wychowankowie Zespołu Szkół w Męcinie wzięli udział we wszystkich kategoriach projektu. Nagrodzeni zostali:
  • Urszula Woźniak (I miejsce) oraz Julia Dudzik (III miejsce) w Konkursie literackim „Jan Paweł II we wspomnieniach mieszkańców Małopolski”,
  • Dominika Wiewióra (I miejsce) w Konkursie recytatorskim „Poezja Karola Wojtyły”,
  • Alicja Wideł, Natalia Tokarczyk i Karolina Puch (I miejsce) w Konkursie literacko- plastycznym na album pod hasłem „Papież tolerancji – pielgrzymki Jana Pawła II”,
  • Tomasz Jabłoński (I miejsce), Julia Zięba (II miejsce) oraz Zuzanna Pociecha (II miejsce) w Konkursie wiedzy o życiu, twórczości i działalności Karola Wojtyły.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Liczba wyświetleń: 338
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30