Potyczki z ortografią czyli kolejna edycja rodzinnego konkursu ortograficznego.

26.05.2017
Już po raz trzeci uczniowie klas IV –VI Zespołu Szkół w Mordarce wraz z dorosłym opiekunem  sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne i świetnie się bawili podczas Rodzinnych Potyczek z ortografią. Konkurs odbył się 26 maja bieżącego roku. Celem konkursu jest propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych połączone z dobrą zabawą.Tekst roił się od ortograficznych pułapek, toteż ustrzec się błędów nie było łatwo. Jednakże większość walczących ekip radziła sobie z wyzwaniem lepiej niż bardzo dobrze.Drużynę tworzyło dziecko i jego opiekun, np. mama, tata, babcia czy ciocia. Najpierwz dyktandem mierzyli się uczniowie, którzy pisali je pod czujnym okiem opiekuna, który mógł podpowiadać i kontrolować swojego podpieczonego. Później nastąpiła zmiana ról i to rodzice czy opiekunowie musieli zmierzyć się z tekstem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi. Wszyscy dzielnie stawili czoła wyzwaniu i świetnie się przy tym bawili. W czasie, kiedy organizatorzy sprawdzali prace konkursowe, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez szkołę.Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe i rzeczowe.
Na zakończenie  uczestnicy, ich opiekunowie oraz gospodarze stanęli do pamiątkowej fotografii. Mimo  konkursowego stresu, w czasie całej  imprezy panowała przyjazna atmosfera, a na twarzach uczestników gościł uśmiech.
"WSZYSTKIM UCZESTNIKOM POTYCZEK DZIĘKUJEMY,NAGRODZONYM GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK"- informują organizatorzy konkursu.

Liczba wyświetleń: 2065