Dzień Dziecka w Łososinie Górnej

29.05.2017
W sobotę 27 maja odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Imprezę, która miała miejsce przy Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej zorganizowali: Dyrekcja ZSS nr 4 wraz z Radą Rodziców Szkoły nr 4 i Przedszkola nr 4 oraz z Delikatesami „Centrum” w Łososinie Górnej. Słoneczna pogoda i wspaniałe atrakcje przyciągnęły licznych mieszkańców, którzy przybyli na festyn całymi rodzinami. Otwarcia festynu dokonała wicedyrektor Dorota Atłas wraz z  Agatą Kęską – przewodniczącą Rady Rodziców oraz  Małgorzatą Witkowską – prowadzącą zabawę.Festyn obecnością zaszczycili Wicewójt Gminy Limanowa  Marian Mąka, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa  Jolanta Juszkiewicz, radna Gminy Limanowa i Sołtys Koszar Zuzanna Kolawa oraz Radny Miasta Limanowa Wiesław Sędzik.

Na dzieci czekał dzień pełen niespodzianek.  Brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, wspinały się na sztucznej ściance, a także podziwiały grę młodych piłkarzy z „Płomienia, FA. Dobrej, Uranu Łukowicy, AP Mam Talent, LKS Mordarki i Sandecji. Nadzór nad rozgrywkami futbolowymi sprawował  Mateusz Łątka.

Dzieci mogły też pojeździć konno, dzięki uprzejmości Stadniny Koni „ZAŁPA”i państwa Hojdom. Zgromadzeni mieli również okazję do podziwiania talentów aktorskich grup Bajtek, Iskierki oraz grupy tanecznej pod kierunkiem Patrycji Kruczek.  Na festynie zaprezentowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Górnej, którzy wraz prezesem Marcinem Gołuszką, wtajemniczyli dzieci w arkana ich pracy i zarazili pasją niejednego przyszłego strażaka. Należą się im za to szczególne podziękowania.

Duże wrażenie jak zawsze wywarł na wszystkich pokaz Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate pod wodzą  Zbigniewa Golińskiego i Marcina Guzika, posiadacza czarnego pasa w tej sztuce walki.
Kulminacyjnym punktem imprezy okazała się loteria fantowa, w której wygrane były bardzo atrakcyjne. Jak zwykle emocje sięgały zenitu. W tym roku głównymi nagrodami były tablety, rowery i telewizor.

Duchowy nadzór nad zabawą sprawował ksiądz Kazimierz Fąfara – proboszcz naszej parafii,  który zaszczycił uczestników swoją obecnością. Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla ciała, wszyscy chętni mogli wziąć udział we wspólnym grillowaniu oraz raczyć się pysznym ciastem przygotowanym przez Radę Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich oraz poszczególne klasy. Pieniądze zebrane z zakupów smakołyków oraz z loterii fantowej zostaną przeznaczone na pomoc ciężko choremu pracownikowi szkoły.

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wspaniali sponsorzy: Wójt Gminy Limanowa – Władysław Pazdan, Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda, Delikatesy Centrum – Janusz Etgens, Małgorzata Obrzut, Piotr Salek – Nowy Sącz– biżuteria, Laskopol – Roman Dudek, Gold Drop – Stanisław Gągała, Firma „Joniec” – Mieczysław Joniec, Wiesław Sędzik–Radny Miasta Limanowa
Instar – Marek Czamara, Józef Hajdyła, Jan Pytel Centrum Języków Obcych „Madison” – Kamila Kuczaj, Artykuły Biurowe „Kajet” – Michał Biela, Waldemar Opioła, MZGKiM Limanowa – Henryk Kapera, „Gol” – Jacek Włodarczyk, „Emiter” – Stanisław Bieda, Piotr Lis, MIDREW– Paweł Michura – Młynne, Irena Ptaszek, Małgorzata Witkowska – Bruk-Bet, Maria Hejmej, Wanda Musiał, „Koral” – Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów, Maspex Wadowice – soki Tymbark, Rada Rodziców – Miejskie Przedszkole nr 4 – przewodnicząca Edyta Wyżycka, Rada Rodziców ZSS nr 4 – przewodnicząca Agata Kęska, Stanisława i Jerzy Rosiek, Zofia Pachut, Agata Stańdo ,Joanna Mrowca, Mirosław Twaróg – Walowa Góra, LKS „PŁOMIEŃ” Limanowa, Rem Sam – Elżbieta Koza, Dyrekcja ZSS nr 4, Blach-Dach – Maciej Giza, OSM –Łososina Górn, Bank Spóldzielczy– Limanowa, MIDREW– Paweł MICHURA – Młynne, Mechanika i Diagnostyka Pojazdowa – Edward i Tomasz Wajda, Aga Sport, Gliwice – Bożena Waldowska, Kazimierz Fąfara, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej, Maria i Adam Guzikowie – Koszary, Maria i Jan Bubulowie Dorota i Grzegorz Wróblowie Wolimex – Eugeniusz Wojak Caritas – Łososina Górna Koło Gospodyń Wiejskich – Łososina Górna Firma Transportowo – Handlowo – Usługowa – Stanisław Zieliński Adela Ogiela Wojciech Dudek Krzysztof Biernat Stanisław Golonka Daniel Łącki Bogmar – Mszana Dolna Bahlsen Polska – Skawina

Do pomocy silnie włączyli się: rodzice: Agata Kęska, Anna Gołuszka, Ryszarda Matras, Patrycja Furtak, Małgorzata Wiewiórska – Giza, Małgorzata Jonak, Renata Dudek, Czesława Jonak, Monika Koza, Anna Wideł, Maria Koza, Stanisław Zapała, pielęgniarka Bernadeta Łątka, pan Mateusz Łątka, Tomasz Michalik i Michał Guzik, nauczyciele ZSS nr 4 w Limanowej oraz pracownicy obsługi szkoły.

Wszystkim ludziom dobrej woli,  bez których ta impreza by się nie udała oraz uczestnikom festynu orgaznizatorzy serdecznie dziękują!