Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Warsztaty folklorystyczne w bibliotece w Męcinie

27.07.2020
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” razem z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi realizuje projekt pn. „Bo jak nie MY to kto?”.
Projekt to cykl 5 warsztatów florystycznych dla dzieci i osób dorosłych (w tym osób 50+) w grupie 15 osób. Odbyły się już dwa spotkania, kolejne w sierpniu. Warsztaty zaczęto od własnoręcznie robionych wianków a na  drugim spotkaniu uczestnicy wykonywali ozdobne koszyczki z naturalnych kwiatów.

Jak informuje biblioteka  " Celem zajęć jest przekazanie odbiorcom podstawowych wiadomości z zakresu florystyki Zaplanowane zajęcia mają przede wszystkim pokazywać różnorodność form, kształtów, kolorów i struktur roślin. Warsztaty prowadzi niezwykle utalentowana Małgorzata Stachowicz a efekt końcowych jej zajęć oraz pracy uczestników zachwycił wszystkich."
 


Podczas takich warsztatów doskonali się zdolności manualne odbiorców, a także uczy się wrażliwości na otaczającą przyrodę.
Są one prowadzone i tłumaczone w sposób przystępny, dostosowany dla każdego odbiorcy bez względu na jego wiek. W ramach zajęć osoby nabywają umiejętności tworzenia kompozycji z kwiatów, zapoznają się z różnorodnymi materiałami, z których można wykonywać interesujące ozdoby i dekoracje roślinne. Uczą się aranżacji florystycznego wystroju wnętrz, otwartej przestrzeni i kompozycji florystycznych. Warsztaty florystyczne przyczynią się do rozwijania zainteresowań i uwierzenia w swoje kreatywne i praktyczne możliwości.
Kolejne zajęcia już 10 sierpnia, których bohaterami będą ręcznie malowane i zdobione techniką decoupage przedmioty szklane.
Spotkania są organizowane w sali muzycznej, dzięki uprzejmości  zawsze przychylnych wszelkim inicjatywom kulturalnym strażaków OSP Męcina.
Dyrektor Gminnej Biblioteki PublicznejBP  Jacenty Musiał podziękował pani Małgorzacie Stachowicz za ogromne zaangażowanie a wszystkim uczestnikom za aktywny udział. Rezultaty prac można podziwiać na zdjęciach. Słowa uznania należą się pani Krystynie Trzupek, która z ramienia biblioteki była odpowiedzialna za merytoryczne przygotowanie spotkania.
                                                                                             
Projekt finansowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w latach 2019-2020 zadań publicznych Województwa Małopolskiego w zakresie wspierania rodziny, działalności na rzecz integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób starszych w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
 

 
 


Liczba wyświetleń: 1261
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne