Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” razem z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi realizuje projekt pn. „Bo jak nie MY to kto?”.
Projekt to cykl 5 warsztatów florystycznych dla dzieci i osób dorosłych (w tym osób 50+) w grupie 15 osób. Odbyły się już dwa spotkania, kolejne w sierpniu. Warsztaty zaczęto od własnoręcznie robionych wianków a na drugim spotkaniu uczestnicy wykonywali ozdobne koszyczki z naturalnych kwiatów.
Jak informuje biblioteka
" Celem zajęć jest przekazanie odbiorcom podstawowych wiadomości z zakresu florystyki Zaplanowane zajęcia mają przede wszystkim pokazywać różnorodność form, kształtów, kolorów i struktur roślin. Warsztaty prowadzi niezwykle utalentowana Małgorzata Stachowicz a efekt końcowych jej zajęć oraz pracy uczestników zachwycił wszystkich."
Podczas takich warsztatów doskonali się zdolności manualne odbiorców, a także uczy się wrażliwości na otaczającą przyrodę.
Są one prowadzone i tłumaczone w sposób przystępny, dostosowany dla każdego odbiorcy bez względu na jego wiek. W ramach zajęć osoby nabywają umiejętności tworzenia kompozycji z kwiatów, zapoznają się z różnorodnymi materiałami, z których można wykonywać interesujące ozdoby i dekoracje roślinne. Uczą się aranżacji florystycznego wystroju wnętrz, otwartej przestrzeni i kompozycji florystycznych. Warsztaty florystyczne przyczynią się do rozwijania zainteresowań i uwierzenia w swoje kreatywne i praktyczne możliwości.
Kolejne zajęcia już 10 sierpnia, których bohaterami będą ręcznie malowane i zdobione techniką decoupage przedmioty szklane.
Spotkania są organizowane w sali muzycznej, dzięki uprzejmości zawsze przychylnych wszelkim inicjatywom kulturalnym strażaków OSP Męcina.
Dyrektor Gminnej Biblioteki PublicznejBP Jacenty Musiał podziękował pani Małgorzacie Stachowicz za ogromne zaangażowanie a wszystkim uczestnikom za aktywny udział. Rezultaty prac można podziwiać na zdjęciach. Słowa uznania należą się pani Krystynie Trzupek, która z ramienia biblioteki była odpowiedzialna za merytoryczne przygotowanie spotkania.
Projekt finansowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w latach 2019-2020 zadań publicznych Województwa Małopolskiego w zakresie wspierania rodziny, działalności na rzecz integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób starszych w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
Liczba wyświetleń: 1347