Wymiana pieca na biomasę i na ekogroszek

11.10.2019
Gmina Limanowa realizuje projekt pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza na terenie Gminy Limanowa poprzez wymianę kotłów na kotły gazowe i na biomasę”, dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Jest jeszcze 14 wolnych miejsc na wymianę starego pieca na piec na biomasę (pellet).  Zainteresowanych mieszkańców gminy Limanowa prosimy o zgłoszenie chęci wymiany pieca do dnia 20 października br. (deklaracja udziału w projekcie w załączniku poniżej).

Planowany termin rozliczenia w/w inwestycji to koniec czerwca 2020 r.

Maksymalna kwota dofinansowania montażu kotła na biomasę obliczana jest w następujący sposób:

- dofinansowania do nowego urządzenia grzewczego wynosi 350,00 zł /kW,
- dofinansowanie do instalacji wewnętrznej – maksymalnie do 3 000,00 zł

Dotacja udzielana jest osobom fizycznym posiadającym tytuł prawny do budynku mieszkalnego. Obowiązkiem mieszkańca będzie udostępnienie budynku, w którym planowana jest wymiana pieca w celu przeprowadzenia audytu przez osobę wyznaczoną przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Inwestycji i Funduszy  Europejskich w Urzędzie Gminy Limanowa pok. nr 1D lub pod nr telefonu 18/ 263 00 36.

Ponadto informujemy, że Urząd Marszałkowski wyraził zgodę na przedłużenie terminu zakończenia projektu pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza na terenie Gminy Limanowa poprzez wymianę kotłów na źródła wykorzystujące paliwa stałe” (ekogroszek) do końca grudnia 2020 r. Chętnych zapraszamy do złożenia ankiety, która będzie podstawą do zgłoszenia do Urzędu Marszałkowskiego celem poddania budynku ocenie energetycznej.