A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

VI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Starej Wsi

06.02.2019
Święta Bożego Narodzenia to szczególny i piękny czas. Czas wielu spotkań oraz wspólnego kolędowania. W myśl tej tradycji w dniu 27 stycznia 2019 r. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi odbył się VI Przegląd Kolęd i Pastorałek - wspólne kolędowanie na pożegnanie żłóbka. Wystąpili soliści oraz zespoły złożone z dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi jak również jeszcze młodsi Parafianie, łącznie 43 uczestników. W jury Przeglądu zasiedli: Ks. Prałat Marian Tyrka,  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1  w Starej Wsi Halina Mąka oraz Czesława Michalik. Przegląd prowadził ks. Bartłomiej Wilkosz. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych oraz muzycznych. Można było usłyszeć piękne, tradycyjne kolędy jak również pastorałki, z których niektóre ozdobione były dźwiękami harmonii, cymbałków czy gitary. Wszystkie występy bardzo się podobały publiczności i nagradzane były gromkimi brawami.W ramach przeglądu wręczono 10 wyróżnień – pamiątkowe statuetki. Wyróżnienia otrzymali:
  • Aleksandra Kurnyta  /klasa 0a/
  • Aleksandra Krzyżak  /5 lat/
  • Karol Gierek, Filip Gierek, Martyna Gierek   /klasa I, klasa 0, klasa 0/
  • Nikodem Biernat, Bartłomiej Biernat  /klasa II a/
  • Bartosz Kochańczyk  /klasa II a/
  • Justyna Dębska, Zuzanna Daniel /klasa II b/
  • Marek Mąka, Dominik Szewczyk  /klasa III/
  • Zofia Kończak, Julia Mól  /klasa IV/
  • Oliwia Kurnyta  /klasa V a/
  • Filip Biernat  /klasa III Gimnazjum/
 
Każdy uczestnik Przeglądu otrzymał pamiątkowy dyplomy, nagrody książkowe, nagrody rzeczowe oraz słodki upominek.

Organizatorzy Przeglądu, czyli Parafia pw. Józefa Rzemieślnika  w Starej Wsi oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 kierują serdeczne podziękowania do wszystkich uczestników za udział  i piękne występy, a  rodzicom gratulują  uzdolnionych pociech.


Liczba wyświetleń: 457
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30