A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

GRAND PRIX Małopolskiego Przeglądu KGW dla gospodyń z Męciny

08.10.2018
Koło Gospodyń Wiejskich w Męcinie zdobyło najwyższą nagrodę  - tytuł GRAND PRIX podczas 9. Małopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich który odbył się w dniach 6-7 października w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. KGW z gminy Limanowa prezentowało się na wojewódzkim szczeblu Przeglądu wśród 13 Kół i Stowarzyszeń z 7 powiatów Małopolski.


Sceną Orawskiego Centrum Kultury przez dwa dni zawładnęły Małopolskie gospodynie. W ramach wojewódzkiego etapu Przeglądu KGW odbywały się konkursy:
- tradycyjnych scenek obyczajowych
- pieśni ludowych
- potraw regionalnych
- rękodzieła artystycznego


 
Koło z Męciny na Małopolski Przegląd KGW wytypowane zostało po wygranej podczas Powiatowego Przeglądu Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się w Tymbarku, a wcześniej wygranej na gminnym etapie Przeglądu, jaki miał miejsce w Pisarzowej. Te właśnie udane występy na poszczególnych etapach Przeglądu dały członkiniom KGW z Męciny przepustkę na prezentacje na najwyższym szczeblu, co było potwierdzeniem wykonanych na wysokim poziomie występów.


Podczas Małopolskiego Przeglądu KGW w Jabłonce sześcioosobowa Komisja Artystyczna w składzie:
Jadwiga PILCH /etnograf/  
Jadwiga ADAMCZYK /muzyk/
Marta SMÓLCZYŃSKA /etnolog/
Lucyna KMAK /specjalista ds. gospodarstwa wiejskiego i agroturystyki/
Ewelina CZARNIK /spec. ds. dziedzictwa kulturowego/
Benedykt KAFEL /etnograf/
przyznając najwyższe wyróżnienie gospodyniom z Męciny i tytuł „Grand Prix” zadecydowała również o najwyższej nagrodzie pieniężnej w wysokości 2.500,00 zł, jaką otrzymało KGW Męcina za zdobycie główną wygranej.
 
A na najwyższy tytuł jaki uzyskały członkinie KGW Męcina złożyła się łączna ocena Jury w poszczególnych konkursach tj. pierwsze miejsca w konkursie scenek obyczajowych za program „Pieczenie chleba” i wykonanie makatki kuchennej w konkursie rękodzieła artystycznego oraz wyróżnienia za „Żeberko z korpielom” w konkursie potraw tradycyjnych i prezentowane pieśni ludowe.
Paniom z KGW Męcina serdecznie gratulujemy zdobycia „Grand Prix” i życzymy, by tytuł najlepszego Koła Gospodyń Małopolski był motywacją i motorem napędowym do dalszej tak wspaniałej pracy, której efektem będą kolejne sukcesy.

Poniżej Protokół Komisji Artystycznej 9.Małopolskiego Przeglądu Artystycznego i Kulinarnego KGW - Jabłonka 2018.

Fot.:  www.ockorawa.pl ; www.mcksokol.pl

Liczba wyświetleń: 871
1

Pliki do pobrania

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30