Przegląd "MaGa 2018" - po Konkursie Tańca

18.05.2018
Ponad 150 uczestników walczyło w czwartek 17 maja o punkty dla swoich szkół prezentując taneczne zdolności  podczas trzeciego i ostatniego konkursu odbywającego się w ramach tegorocznej edycji Przeglądu "MaGa". Ilość punktów zdobyta podczas konkursu tańca wraz z tymi uzyskanymi wcześniej  w konkursach śpiewu i scenek teatralnych zadecyduje o zwycięstwie w całym Przeglądzie.

25 występów tanecznych w trzech kategoriach wiekowych oceniała Komisja Artystyczna w składzie:
LUDMIŁA KRZYK - prowadzi zajęcia : Step, Dance, TBC, Pilates. Ukończyła wiele kursów tanecznych, szkoli się jako Trener Personalny w Euro Fitness School. Wielokrotna uczestniczka  Międzynarodowych Konwencji Fitness. Ostatni sukces jej podopiecznych to I i II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca "WIR Festiwal"
JUSTYNA DOBOSZ - tancerka estradowa, instruktorka tańca jazzowego, cheerleadingu (Mistrzyni Polski w cheerleadingu),  instruktorka fitness, trener animacji w firmie ANIMATOR. Jako tancerka występowała na wielu eventach i koncertach na terenie całej Polski
SŁAWOMIR DOBOSZ- nauczyciel tańca breakdance i tańca hip-hop w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, instruktor gimnastyki i akrobatyki w Akademii Aktywności Ruchowej w Nowym Targu, instruktor fitness- nowoczesne formy gimnastyczne, uczestnik programu „Mam Talent”
oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa - WOJCIECH KORABIK.

Ostatecznie komisja w poszczególnych kategoriach przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
w kat. kl. 0-III SP:

I miejsce - Zespół "Twins": Julia Plata, Andżelika Plata - Szkoła Podstawowa w Kaninie (opiekun: Agnieszka Leśniak)

II miejsce- Andrzelika Wojcieszak, Alicja Kończak, Wiktoria Wątroba, Danuta Wójcik, Patrycja Czaja, Kornelia Sabura, Zuzanna Daniel, Izabela Postrożny - Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi (opiekun: Ełła Witecka)

III miejsce - Zespół „Country Kids” : Oliwia Smoleń, Katarzyna Krzak, Julita Woźniak, Wioleta Woźniak, Zuzanna Król – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie (opiekun: Renata Nowak)

w kat. kl. IV-VI SP:
I miejsce - Zespół „Crazy Girls”: Ilona Pociecha, Oliwia Smoleń, Ewelina Dutka, Dominika Tobiasz, Marzena Pociecha, Beata Włodarczyk, Marta Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie (opiekun: Andżelika Kraj-Smęda)

II miejsce - Adrianna Kalisz, Kinga Raczek, Anna Raczek, Julia Górka – Szkoła Podstawowa w Pisarzowej (opiekun: Maria Wrona)

III miejsce - Zespół „RYTM” : Julia Dziedzic, Natalia Giza, Natalia Pucia, Gabriela Smoter, Oliwia Wątroba, Justyna Wieczorek, Marlena Wiktor, Anna Szewczyk – Szkoła Podstawowa w Pasierbcu (opiekun: Beata Rozum)

W tej kategorii wiekowej Komisja postanowiła przyznać także WYRÓŻNIENIE dla grupy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi w składzie: Wiktoria Chudy, Zuzanna Chudy, Justyna Włodarczyk, Julia Wójcik, Lilia Liszka, Zofia Kończak, Oliwia Pałka, Karina Mamak, Julita Mól, Zuzanna Michalik (opiekun: Ełła Witecka).

w kat. kl.VII SP oraz kl.II-III Gimnazjum:
I miejsce - Zuzanna Galica, Wiktoria Bargieł, Nicola Jawor, Natalia Krzak, Małgorzata Jabłońska, Julita Smoter, Dominika Rosiek, Patrycja Rosiek, Wiktoria Oleksy, Aleksandra Woźniak, Daria Hec - Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie (opiekun: Jolanta Kurczab)

II miejsce - Zespół „AESTHETIC 2”: Magdalena Dudek, Aleksandra Piórkowska – Szkoła Podstawowa w Pasierbcu (opiekun: Beata Rozum)

III miejsce - Zespół "QUEENS OF THE DANCE": Barbara Kożuch, Wioleta Wilk - Szkoła Podstawowa w Kaninie (opiekun: Katarzyna Ziaja)

Tytuł "GRAND PRIX" całego Konkursu Tańca wywalczyła PATRYCJA TOBIASZ ze Szkoły Podstawowej w MORDACE, które wystąpiła w kat. kl. IV-VI SP.

Tabele z punktacją po konkursie tańca:

A przed nami już po trzech konkursach czas na wyniki  całego  Przeglądu "MaGa 2018", które już niebawem!