Konkurs scenek teatralnych rozstrzygnięty!

11.05.2018
Blisko 130 uczestników zaprezentowało sie podczas Konkursu Scenek Teatralnych w ramach "Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z Gminy Limanowa MaGa - Młodzi artyści Gminy atakują". Konkurs odbył się 10 maja w świetlicy w Starej Wsi, a uczestnicy prezentowali swe umiejętności  aktorskie podczas 19 prezentacji.

Konkurs teatrów odbył się w trzech kategoriach wiekowych, w najmłodszej kl.0-III SP  zaprezentowało sie 7 grup , a w pozostałych dwóch - kl. IV-VI SP oraz kl.VII SP i kl. II-III Gimnazjum - po 6 grup. Udanych występów witając wszystkich zgromadzonych życzył najmłodszym przybyły na rozpoczęcie konkursu radny Gminy Limanowa Marek Młynarczyk oraz dyrektor Biblioteki Gminnej Jacenty Musiał.
Występy teatralne oceniała czteroosobowa Komisja Artystyczna w składzie:
Ta­de­usz Dy­lawer­ski – ak­tor, lal­karz, mim, pe­dagog te­atru i cyr­ku, ab­sol­went Wy­dzia­łu Lal­kar­skie­go Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wro­cławiu i Stu­dium Pan­to­mi­my przy Wro­cław­skim Te­atrze Pan­to­mi­my, ak­tor Te­atru Fi­gur Kraków. Na co dzień związany ze Staromiejskim Centrum Kultury w Krakowie
Bartosz Nowakowski - reżyser, aktor, muzyk, założyciel Teatru PRÓG (2005) i Stowarzyszenia „Grupa PRÓG". ukończył także Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice". Studiował Animację Kultury i Zarządzanie w Kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie na stałe związany z Teatrem Witkacego w Zakopanem, Uniwersytetem Jagiellońskim, Wadowickim Centrum Kultury
Mateusz Przyłęcki - absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Reżyser  wielu spektakli, których premiery miały miejsce w ciągu ostatnich lat na deskach teatrów: Teatru Współczesnego w Szczecinie, Teatru Kana w Szczecinie, Teatru Ludowego w Krakowie, Teatru Figur w Krakowie, Teatru Dramatycznego w Białymstoku oraz Wojciech Korabik - Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.

Komisja po obejrzeniu występów zadecydowała o przyznaniu następujących miejsc w poszczególnych kategoriach konkursu:

w kat. klas 0-III szkół podstawowych:
I miejsce zdobyła  Grupa "Bajkowe ludki" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie  w składzie:  Aleksandra Jabłońska, Amelia Krzak, Emilia Trzeciak, Gabriela Rosiek, Wiktoria Łukasik, Bartosz Włodarczyk, Miłosz Łukasik, Filip Dziubanowski  (opiekun: Halina Woźniak)

II miejsce  - Zespół "Bajkoludki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie w składzie: Karolina Galica, Alicja Woźniak, Zuzanna Król, Oliwier Sikora, Łucja Szewczyk, Adrian Sikora - (opiekunowie: Dorota Lupa, Magdalena Staszak)

III miejsce - Grupa "Super Dzieciaki" ze Szkoły Podstawowej w Kaninie w składzie:  Milena Hebda, Filip Plata, Kamil Wilk, Aleksandra Żelasko, Szymon Żelasko (opiekun: Katarzyna Ziaja)

w kat. klas IV-VII szkół podstawowych:
I miejsce wywalczyła Grupa "Mania grania" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie w składzie  Anastazja Pałka, Marlena Woźniak, Piotr Kurczab, Martyna Wnękowicz, Adam Dutka, Krzysztof Smoleń, Karol Wójcik, Oskar Janczyk  (opiekunowie: Aneta Woźniak, Monika Woźniak, Iwona Pasiut)

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie  - grupa w składzie:  Marzena Pociecha, Marta Woźniak, Dominika Tobiasz, Beata Włodarczyk, Ewelina Dutka, Kamil Orzeł, Mateusz Jabłoński (opiekunowie: Jadwiga Kuczaj, Ewelina Świerczek)

III miejsce - Grupa "Złote Rybki" ze Szkoły Podstawowej w Nowym Rybiu w składzie:  Patrycja Korba, Jakub Tomczyk, Julia Szumańska, Anna Pawlińska, Wiktoria Kolarz, Albert Kaja, Gabriela Dudek, Aleksandra Kolarz  (opiekun: Małgorzata Dudek)

w kat. klas VII szkół podstawowych i II-III gimnazjów:
I miejsce  zdobyła Grupa teatralna "HYDRA" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi: Natalia Kędroń, Jolanta Król, Gabriela Małucha, Justyna Młynarczyk, Karolina Zoń, Jakub Franczak, Mateusz Pietrucha ( opiekun: Wioletta Kurek)

II miejsce - Grupa "Rycerze" ze  Szkoły Podstawowej w Kaninie w składzie:  Karol Lis, Szymon Kwiatkowski, Wioleta Wilk, Barbara Kożuch (opiekun: Teresa Szewczyk)

III miejsce - Grupa "Teatr Małych Wielkich Spraw" ze  Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie w składzie: Gabriela Wiewióra, Urszula Woźniak, Wiktoria Oleksy, Jakub Lachor, Krzysztof Leśnik, Jakub Jasiński - (opiekunowie: Urszula Wiewióra, Anna Szewczyk, Katarzyna Wójtowicz-Kaptur)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy, a do zwycięskich placówek oświatowych powędrowały statuetki za zajęcie miejsc na podium. Nagrody wręczali Wicewójt Gminy Limanowa Marian Mąka oraz członkowie Komisji Artystycznej, którzy podziękowali młodym  aktorom za prezentacje, a opiekunom za przygotowanie do występów.
Drugi konkurs w ramach Przeglądu "MaGa" to także kolejne punkty, na które uczestnicy zapracowali dla swoich szkół. Tabela generalna po pierwszym konkursie idzie już w niepamięć, gdyż nowe punkty już się zliczają, a wyniki niebawem.

A niespełna za tydzień w przyszły czwartek 17 maja w świetlicy w Starej Wsi rozstrzygający całość rywalizacji w ramach Przeglądu "MaGa" trzeci konkurs - tańca. Początek tanecznych prezentacji tym razem o godz. 9.00.