Uroczysta sesja Rady Gminy zainaugurowała obchody 25-lecia Gminy Limanowa

16.08.2017
W sobotę 12 sierpnia miały miejsce oficjalne obchody Jubileuszu 25-lecia Gminy Limanowa. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Starej Wsi, koncelebrowaną przez ks. biskupa Andrzeja Jeża. Msza św. odprawiona została przy oprawie limanowskiego chóru „Canticum Jubileum” , któremu towarzyszyła solistka Jadwigą Postrożny.
W trakcie mszy świętej poświęcony został sztandar Gminy Limanowa, a po jej zakończeniu nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji oraz zaproszonych gości do budynku Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Limanowa.

Obradom sesji przewodniczył Stanisław Młyński Przewodniczący Rady Gminy Limanowa, który przywitał przybyłych na uroczystość gości, wśród których obecni byli m.in.: Senator RP - Jan Hamerski, Wiceminister Finansów, Poseł na Sejm RP – Wiesław Janczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Grzegorz Biedroń, Wicestarosta Powiatu Limanowskiego – Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda, Wójt Gminy Kamienica – Władysław Sadowski, Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark - Zofia Jeż, Ryszard Stachurski sekretarz  z zaprzyjaźnionej nadmorskiej gminy Wejherowo, Bronisław Dutka - pierwszy Wójt Gminy Limanowa, Józef Oleksy– pierwszy Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa, radni i sołtysi poprzednich kadencji ,  obecni i emerytowani pracownicy Urzędu Gminy Limanowa oraz jednostek podległych Urzędowi Gminy, prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych, prezesi Ludowych Klubów Sportowych, przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, dyrektorzy szkół oraz jednostek organizacyjnych gminy Limanowa,
Obrady zostały rozpoczęte przekazaniem sztandaru Wójtowi Gminy Limanowa -Władysławowi Pazdanowi przez poczet złożony z przedstawicieli Rady Gminy Limanowa: Marka Młynarczyka, Jerzego Jabłońskiego oraz Marka Boruckiego.
Wójt przekazał sztandar pocztowi złożonemu z pracowników Urzędu Gminy Limanowa : Macieja Młynarczyka, Karola Golonkę i Krzysztofa Mrożka, którzy zaprezentowali sztandar przybyłym gościom.
                Następnie Wójt nawiązując do lat działalności samorządu, pokrótce przedstawił przemiany jakie nastąpiły w okresie minionego ćwierćwiecza.
Kolejnym punktem obrad sesji były wystąpienia zaproszonych gości, którzy w swych przemówieniach życzyli władzom oraz mieszkańcom gminy Limanowa dalszego prężnego rozwoju samorządu w kolejnych latach jego działalności. Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego w swoim własnym imieniu oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka  Krupy złożyła na ręce Wójta Gminy Limanowa przyznaną nagrodę "Polonia Minor".

Uroczysta sesja Rady Gminy Limanowa była oficjalnym akcentem obchodów jubileuszu 25-lecia Gminy Limanowa, a jeszcze tego samego dnia w Pisarzowej rozpoczęła się dwudniowa pełna atrakcji rozrywkowa część świętowania Jubileuszu istnienia Gminy.