Za nami kolejne "Święto rodziny" w Kaninie!

05.06.2017
W niedzielę 4 czerwca, już po raz trzeci, zorganizowany został festyn rodzinny pn. „Dzień Kaniny – Święto Rodziny”. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz  większym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Kaniny, jak i innych miejscowości. Punktualnie o 14.00 oficjalnego rozpoczęcia festynu dokonały Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaninie – Halina Śmierciak oraz sołtys wsi  – Barbara Hebda. Powitały one przybyłych gości wśród których znaleźli się: Władysław Pazdan – Wójt Gminy Limanowa, Marian Mąka – Wicewójt Gminy Limanowa, Jan Puchała - Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski, Marcin Radzięta i Krzysztof Popardowski – radni gminy Limanowa, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji UG Limanowa , Jacenty Musiał - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Tadeusz Witecki - Prezes OSP Wysokie.  W uroczystości uczestniczyli również Wiceminister Finansów i Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Grzegorz Biedroń – Radny Województwa Małopolskiego, Agata Zięba i Jan Więcek -  członkowie Zarządu Powiatu Limanowskiego.
Zaproszeni goście pogratulowali organizatorom inicjatywy i życzyli kolejnych, równie udanych edycji. Była to również okazja do  wręczenia przez władze Gminy Limanowa Szkole w Kaninie nagrody za zajęcie trzeciego miejsca w IV Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa „MaGa - Młodzi artyści Gminy atakują”.

Prezentacje na scenie rozpoczęły się od występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaninie, które przedstawiły program z okazji Dnia Matki i Ojca.

Tuż po nich swoje talenty muzyczno-wokalne zaprezentowała  uzdolniona młodzież  z Kaniny i okolic: Katarzyna Sławek, Dominika Sławek, Patrycja Sławek, Kinga Kowalczyk, Łucja Kowalczyk, Wiktoria Kubacka, Sonia Kubacka, Marzena Sukiennik, Marcin Tomaszek oraz Karolina Mamak.

W dalszej części programu uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w rodzinnych konkurencjach sportowych z nagrodami oraz konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów z Agencji Artystycznej ART CINEMA. Wspólne świętowanie wzbogaciły liczne atrakcje takie jak: malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, gigantyczne bańki mydlane, darmowe lody od firmy KORAL i soczki ufundowane przez firmę TYMBARK.

Uczestnicy  festynu  mogli również za darmo skosztować ciepłych posiłków oraz wypieków przygotowanych przez radę rodziców i radę sołecką.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria w której, dzięki hojności licznych sponsorów do wygrania było mnóstwo cennych nagród tj.  sprzęt sportowy, sprzęt elektroniczny, gry,  wejściówki na basen i do centrum zabaw „SMYKOLANDIA”, bony do wykorzystania w restauracji i wiele wiele innych.

Nie zabrakło również akcentów regionalnych, czyli tańców i śpiewów w wykonaniu Zespołu „PRZYSZOWIANIE”.

Podsumowaniem wspólnego świętowania Dnia Kaniny była zabawa taneczna przy muzyce Zespołu "Bajersi", która porwała wszystkich do wspólnej zabawy.

Wszystkie te atrakcje nie były by możliwe gdyby nie sponsorzy a byli nimi :
Urząd Gminy Limanowa oraz Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan
Starostwo Powiatowe w Limanowej  oraz Wice Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga
Bank Spółdzielczy  w Limanowej
„Emiter” – Limanowa – producent obudowy i rozdzielni elektrycznych
Stacja paliw „Moya” Bożena Kuźma, Wysokie
Firma Handlowo –Usługowa „Sigma” Janusz Nowogórski
Międzynarodowy Transport Drogowy (MTD) Krzysztof Kubacki
Salon Meblowy „ Ajron” Limanowa , Piotr i Michał Sławek
Salon Meblowy „Heban”  Limanowa ,Grzegorz  Sławek
Salon meblowy „Sławek” Janusz Sławek
Zakład Stolarsko-Meblowy „ Studio mebli” Wysokie, Władysław Sławek