A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa
Baner aktualnosci

Na górze Paproć otwarliśmy sezon turystyczny!

26.06.2017
Tradycyjnie już jak co w ostatnią niedzielę czerwca na górze Paproć uroczyście zainaugurowany został sezon turystyczny.  Dla przybyłych na szczyt Paproci turystów oraz okolicznych mieszkańców czekało wiele atrakcji, które do wspólnej zabawy zachęciły zarówno  młodszych jak i starszych.


Jak co roku sezon turystyczny na górze Paproć rozpoczęty został mszą św. , którą odprawił Proboszcz Parafii w Łososinie Górnej ks. dr Kazimierz Fąfara. Oprawę muzyczną do mszy św. zapewniła Orkiestra Parafialna działająca przy Parafii w Łososinie Górnej. Po mszy św. oficjalnego otwarcia uroczystości  dokonali:  Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan,  Zastępca Wójta Marian Mąka,  Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński oraz Radna Gminy Limanowa Sołtys zarazem wsi Koszary - Zuzanna Kolawa.
Po oficjalnym otwarciu na scenie z taneczno-muzycznym programem wystąpiła grupa "Muminki" czyli 3 i 4-latkowie z Przedszkola Samorządowego  w Tymbarku. Następnie taneczne popisy zaprezentowali uczniowie z grupy teatralnej "Bajtek" z Zespołu Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej.Na tym atrakcje dla dzieci się nie skończyły bowiem po występach tuż pod sceną zrobiło się iście bajkowo, a do świata  bajek zaprosiła wszystkie dzieci animatorka Paulina z Agencji Artystycznej Art Cinema. Podczas zorganizowanych konkursów i zabaw do dzieci trafiły nagrody - gry planszowe, puzzle oraz gadżety gminne. Były też i tańce - jedzie pociąg z daleka, kaczuszki czy też zumba, zarówno dzieci jak i starszych zachęciły do wspólnej zabawy. Uśmiechnięte twarze maluchów były doskonałym dowodem na wspaniałą przygodę jaką przyszło im przeżyć w bajkowej krainie na górze Paproć.


Atrakcje dla najmłodszych ustąpiły następnie miejsca występom przygotowanym bardziej  już pod starszą  publikę i za sprawą Zespołu  "GreY"  turystyczna uroczystość przybrała taneczny akcent, który pozostał aż do późnego wieczora do kiedy to wspólnie pobawić sie można było przy dźwiękach Kapeli "Zryw" oraz Zespołu "Forte".


W trakcie trwania Otwarcia Sezonu Turystycznego na górze Paproć na najmłodszych czekało jak zawsze wiele dodatkowych atrakcji, bezpłatne dmuchańce, bungee, przejażdżki konne oraz  ścianka wspinaczkowa i zjazd na linie - przygotowane przez GOPR Limanowa. Ponadto jak zwykle odbyła się także bezpłatna loteria z atrakcyjnymi nagrodami.
              
           Podziękowania za pomoc przy organizacji uroczystości należą się strażakom ochotnikom z OSP w Kisielówce oraz OSP w Nowym Rybiu, a także indywidualnym osobom których wsparcie przyczyniło sie do odpowiedniej realizacji  przedsięwzięcia.
 


Liczba wyświetleń: 1020
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30