Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rozpoczęcie prac przy budowie chodnika w Pasierbcu

02.04.2024
Przedmiotem inwestycji pn.: "Wykonanie ciągu pieszego wzdłuż drogi gminnej nr 340458K Młynne Pasierbiec w m. Pasierbiec z modernizacją drogi" jest budowa ciągu pieszego długości 404,20m wzdłuż drogi gminnej nr K340449 Łososina Górna - Pasierbiec  w  miejscowości Pasierbiec.
Cena oferty złożonej przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych " DUDA" Grażyna Duda, Łostówka 121, 34-730 Mszana Dolna to : 698.000,24 złotych. Termin wykonania zamówienia: 180 dni od dnia podpisania umowy. W dniu 26.03.2024 r. w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się podpisanie umowy z Wykonawcą a dwa dni później przekazano plac do realizacji zadania.


 
Nowy ciąg pieszy połączy świetlicę wiejską z Sanktuarium w Pasierbcu, które słynąc ze swych łask jest miejscem chętnie odwiedzanym przez wielu mieszkańców i pielgrzymów, dając możliwość komfortowego i bezpiecznego przejścia wszystkim pieszym wzdłuż dość ruchliwej drogi gminnej. Zmodernizowany zostanie również aktualnie kamienny niewygodny chodnik obok Sanktuarium, który zostanie zastąpiony betonową kostką.

„Bardzo dziękujemy mieszkańcom którzy przekazali grunty pod budowę tego ciągu, bo to tylko dzięki ich ofiarności udało się uzyskać pozwolenie na budowę dla tego przedsięwzięcia. Słowa podziękowania kieruję również do Pani Sołtys Marii Twaróg i Radnego Pana Stanisława Sajdaka, którzy pomogli w uzgodnieniach. W najbliższych dniach wykonawca rozpocznie prace w terenie.” – podkreśla Wójt Gminy Limanowa Jan SkrzekutRozpoczęcie realizacji tego odcinka, tak wyczekiwanego od lat, pozwoli podjąć kolejne działania zmierzające do wykonania następnego odcinka chodnika, którym dzieci mogłyby bezpieczniej dojść z parkingu przy cmentarzu do szkoły podstawowej, o co wnioskowali mieszkańcy na zebraniu wiejski. :

„Będzie to wymagało kilku uzgodnień i działań, ale mamy już przykład doskonałej współpracy przy obecnych przygotowaniach i mając takich dobrych mieszkańców na pewno coś wspólnie zaradzimy by poprawić bezpieczeństwo naszych pociech ” mówi wójt

W załaczniku plan zagospodarowania terenu.Liczba wyświetleń: 411
2

Pliki do pobrania

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne