III Wojewódzki Interdycyplinarny Konkurs Filozoficzny „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!”

18.12.2023
Ruszyła III edycja Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!” serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Konkursie.

Organizatorem Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „#Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!” są: I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Orkana w Limanowej i Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Idea Konkursu jest owocem utrzymywanej od wielu lat pozycji lidera edukacji filozoficznej wśród szkół powiatu limanowskiego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana. Świadczą o tym liczne osiągnięcia uczniów na szczeblu ogólnopolskim – uzyskane tytuły laureatów i finalistów Olimpiady Filozoficznej i innych konkursów o tej tematyce, współpraca z uczelniami wyższymi oraz realizowany w naszym Liceum projekt Uniwersytetu Pedagogicznego pt. „Filozofia ma sens”.

Głównym celem Konkursu jest rozwijanie samodzielnego, kreatywnego myślenia uczniów, formowanie ich wrażliwości poznawczej w duchu wychowania do wartości, z podkreśleniem personalizmu chrześcijańskiego, motywowanie do ciężkiej pracy i rozwoju osobistego oraz wspieranie utalentowanych młodych ludzi z województwa małopolskiego.

Poniżej szczegółowy Regulamin konkursu oraz załączniki.