Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zakwaterowanie dla uchodźców z Ukrainy w gminie Limanowa

04.03.2022
To, co się dzieje za naszą wschodnią granicą to olbrzymia tragedia dla obywateli tego kraju. Każdy człowiek zasługuje na wolność i bezpieczne schronienie. Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała, że do naszego kraju, w poszukiwaniu schronienia, ucieka coraz więcej ludzi. Gdy mężczyźni opuszczają Polskę, by walczyć o kraj, kobiety z dziećmi przyjeżdżają tu by znaleźć schronienie. Na szczęście gestów wsparcia i solidarności jest coraz więcej, a z nimi pojawiania się szereg konkretnych pytań, jak można nieść pomoc.
 
Kierujemy tę informację do wszystkich mieszkańców gminy Limanowa, którzy mają możliwości lokalowe (podmioty prywatne, osoby indywidualne oraz ośrodki z terenu naszej gminy) i chcieliby zapewnić bezpieczną przystań, uciekającym przed wojną, obywatelom Ukrainy.
 
Zainteresowanych taką formą pomocy mieszkańców prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Limanowa poprzez wypełnienie deklaracji zamieszczonej pod artykułem i wysłanie jej na adres [email protected] lub złożenie w urzędzie. Ponadto można też telefonicznie wyrazić chęć przyjęcia uchodźców, dzwoniąc pod numer: (18) 263 00 28.
 
Złożenie takiej deklaracji stanowić będzie wstępną informacją dla urzędu o możliwościach zakwaterowania na naszym terenie, gdyby fala przybywających do Małopolski uchodźców przerosła możliwości obiektów samorządowych, stanowiących bazę lokalową. Informacja o chęci przyjęcia uchodźców zostanie przekazana, za pośrednictwem powiatu, służbom wojewody.


Liczba wyświetleń: 2161
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne