Ogólnopolski sukces kolędników z gminy Limanowa

01.02.2022
Jubileuszowe 25. Pastuszkowe Kolędowanie odbyło się w dniach 29-30 stycznia br. w Gminnym Centrum Kultury w Podegrodziu.

Reprezentanci gminy Limanowa zaprezentowali występy na bardzo wysokim poziomie, co przełożyło się na I miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 750 zł dla Grupy Kolędniczej z GWIAZDĄ ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie (opiekun: Monika Płachta, Wioleta Setlak-Wojtas), a także zaszczytne II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 550 zł dla Grupy Kolędniczej z SZOPKĄ ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie (opiekun: Jadwiga Kuczaj).

W tegorocznym konkursie udział wzięło 27 grup kolędniczych (w tym 19 dziecięcych i 8 młodzieżowych) z 2 województw: 1 z woj. śląskiego (z pow. myszkowskiego), 26 z woj. małopolskiego (z powiatów: 1 z bocheńskiego, 1 z brzeskiego; 7 z limanowskiego, 2 z myślenickiego, 9 z nowosądeckiego, 3 z nowotarskiego, 3 z tarnowskiego).

Kolędnicy z gminy Limanowa wystąpili w kategorii grup dziecięcych.
Skład grupy kolędniczej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie: Mikołaj Garwol, Błażej Król, Fabian Daniel, Michał Pałka, Jakub Szewczyk, Tomasz Smaga.
Skład grupy kolędniczej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Męcinie: Miłosz Łukasik, Bartosz Włodarczyk, Marcin Woźniak, Mikołaj Włodarczyk, Łukasz Włodarczyk.

Występy oceniała Komisja w składzie:
  • Maria Danuta Cetera – etnograf, przewodnicząca komisji
  • dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog
  • Benedykt Kafel – etnograf
  • Jadwiga Adamczyk – muzyk / MCK SOKOŁ
  • Marta Smólczyńska – etnolog / MCK SOKÓŁ
Zapraszamy do zapoznania się z protokołem Komisji Artystycznej i pełnymi wynikami.

źr. MCK SOKÓŁ