Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

I Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale – zgłoś swój zespół już dziś!

08.07.2021
Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś zapraszają amatorskie orkiestry dęte, do udziału w I Festiwalu Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale, który odbędzie się już we wrześniu w Dobczycach.
 
Nowa Formuła Konkursu
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Orkiestr Dętych, w tym roku w festiwalu będą mogły zaprezentować się zarówno orkiestry rodzime, jak i spoza naszego powiatu. Istotną rzeczą jest, że orkiestry muszą być amatorskimi, a muzycy w niej grający nie mogą być muzykami zawodowymi, zaangażowanymi na sam festiwal. Pierwszeństwo udziału w festiwalu mają orkiestry z terenu naszego Powiatu, a zespoły spoza biorą udział w eliminacjach – poprzez przesłanie linku do nagrania zespołu (nie starsze niż 2 lata).
 
Około 30 tysięcy złotych w puli nagród
Każdy z zakwalifikowanych zespołów, które wezmą udział w Festiwalu, otrzyma nagrodę pieniężną za uczestnictwo. W ten sposób Organizatorzy chcą docenić pracę zespołu oraz podziękować im za trud, jakim było utrzymanie zespołu w czasie pandemii COVID-19, gdy zespoły nie mogły brać udziału w próbach i koncertować promując dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Dodatkowo profesjonalne Jury nagrodzi trzy najlepsze zespoły oraz solistę i najlepszego kapelmistrza zespołu – w tym przypadku na laureatów również czekają nagrody pieniężne.
 
Zgłoś się już dziś
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i kartą zgłoszeniową dostępną na stronie www.myslenicki.pl. Na zgłoszenia zespołów czekamy tylko do 12 lipca 2021 r. Listę zespołów prezentujących się podczas I Festiwalu Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale poznamy do dnia 22 lipca 2021 r.
 
Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.myslenicki.pl lub pod numerem telefonu: 12 372 76 53 w godzinach pracy urzędu Starostwa Powiatowego w Myślenicach.
 
Organizatorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Partnerem Głównym Wydarzenia Gmina i Miasto Dobczyce, a Partnerem Regionalne Centrum Oświatowo – Sportowe w Dobczycach.
 
źr. Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Myślenicach


Liczba wyświetleń: 735
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne