Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dofinansowanie do wymiany pieców na ekogroszek

08.04.2021
 Gmina Limanowa uzyskała zgodę na przedłużenie terminu realizacji projektu pn. „Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza na terenie Gminy Limanowa poprzez wymianę kotłów na źródła wykorzystujące paliwa stałe” (ekogroszek) dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 do końca września 2021 r. 

Mamy jeszcze 54 wolne miejsca na wymianę nieekologicznego kotła opalanego paliwem stałym na nowe niskoemisyjne źródło ogrzewania. 

Chętnych zapraszamy do złożenia ankiety, która będzie podstawą do zgłoszenia do Urzędu Marszałkowskiego celem poddania budynku ocenie energetycznej (mieszkaniec nie ponosi żadnych kosztów za wykonanie audytu). Obowiązkiem mieszkańca będzie udostępnienie budynku, w którym planowana jest wymiana pieca w celu przeprowadzenia audytu przez osobę wyznaczoną przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.
Dofinansowanie do nowych urządzeń grzewczych wynosi maksymalnie 8 000,00 zł. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od indywidualnego zapotrzebowania na moc cieplną pieca, która została określona w przeprowadzonej ocenie energetycznej i wynosi 350,00 zł/kW oraz w przypadku wymiany instalacji grzewczej, nie więcej niż 1 000,00 zł.
 
Dotacja udzielana jest osobom fizycznym posiadającym tytuł prawny do budynku mieszkalnego.
     
Więcej informacji udzielą Państwu pracownicy Wydziału Inwestycji i Funduszy  Europejskich w Urzędzie Gminy Limanowa p. nr 1D lub pod nr telefonu 18/ 263 00 36.   

Dofinansowanie na wymiane pieca na inne źródła energi m.in. gaz można uzyskać w ramach programu " Czyste Powietrze".
Więcej o programie na naszej stronie w artykule https://www.gminalimanowa.pl/aktualnosci/2020/10/doradca-programu-czyste-powietrze-w-urzedzie-gminy-limanowa

Liczba wyświetleń: 1879
1

Pliki do pobrania

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne