A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wyniki V edycji Konkursu Fotograficznego „W 365 dni dookoła Gminy Limanowa”

16.09.2020
W dniu 14 września miało miejsce spotkanie Komisji oceniającej zdjęcia nadesłane do V edycji Konkursu Fotograficznego pn. „W 365 dni dookoła Gminy Limanowa”. Spośród 120  fotografii nadesłanych na Konkurs, wybrano 21 najlepszych zdjęć.

 
Konkurs fotograficzny ogłoszony został w trzech kategoriach: krajobrazy, flora i fauna oraz inne. Oceny fotografii podjęło się trzyosobowe Jury, które spośród 120 zdjęć najpierw wstępnie wyłoniło 39 fotografii, by z nich ostatecznie wybrać 21 zwycięskich.

Zgłoszone do Konkursu fotografie oceniała Komisja w składzie :
 
Grégory Michenaud (PRZEWODNICZĄCY) - (ur. 1975) francuski fotograf mieszkający w Krakowie oraz w Pisarzowej. Realizator wielu projektów dokumentalnych i reportaży. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Absolwent programu mentorskiego Sputnik Mentorship (Warszawa, 2013 r.) Uczestnik kilku zagranicznych warsztatów u boku najlepszych fotoreporterów świata, takich jak Ron Haviv (agencja VII) czy Patrick Zachmann (Magnum Photos). Przez ostatni rok asystował temu ostatniemu podczas licznych wyjazdów po Europie centralnej i wschodniej. Autorem kliku wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą, min.: Crossing Borders w galerii Pauza (Kraków) czy KTOŽE SI TY? POLIAK MALÝ… w Polskim Instytucie Kultury w Bratysławie (Słowacja). Jego zdjęcia publikowały min.: Sony World Photography Awards Winners Book 2009 (GB), Gazeta Wyborcza, Miesięcznik ZNAK, Tygodnik Powszechny, Biuletyn Fotograficzny, Journal EUROPA (FR) czy OjodePez (ES) Autor książki: Ostatni Mohikanie – przewodnik po miejscach niezwykłych – (wyd. Lokator, 2009). Projekt "Ostatni Mohikanie" emitowała TVP3 Kraków w programach: Nowe Miasto oraz Wejściówka. Nagrodzony w licznych międzynarodowych konkursach min.: International Photography Award (3 miejsce) czy Moscow International Foto Award (2 miejsce)
oraz
Anna Rosiek - artysta/fotograf
i Janina  Malinowska -  fotograf - z ramienia Organizatora Konkursu.


      


Ostatecznie Komisja wyłoniła LAUREATÓW w poszczególnych kategoriach konkursu, którymi zostali:
 
GRAND PRIX konkursu - zdjęcie Dzieciństwo (autor: Daria Bokowy)


 

w kat. KRAJOBRAZY:
I miejsce zajęło zdjęcie Mglisty poranek (autor: Krystian Jaworz)II miejsce - zdjęcie Jelonek (autor: Krystian Jaworz)
III miejsca - zdjęcie Zima (autor: Kacper Ślusarczyk)
Wyróżnienia:
- zdjęcie Wschód słońca (autor: Kinga Saczka)
- zdjęcie Letni Świt (autor: Maciej Sułkowski)
- zdjęcie Wrzosy (autor: Monika Mól)
- zdjęcie Samotność wśród gwiazd (autor: Paweł Bartusiak)
- zdjęcie Na starcie dnia (autor: Mateusz Zagórowski)
 

w kat. FLORA i FAUNA:
I miejsce - zdjęcie Wiosna idzie (autor: Kacper Ślusarczyk)II miejsca - zdjęcie Mąż idealny (autor: Paweł Bartusiak)
dwa III miejsca - zdjęcie Zejście pod wodę (autor: Karolina Biedroń oraz W trawie (autor: Przemysław Jabłoński)
Wyróżnienia:
- zdjęcie Kłosy (autor: Maciej Sułkowski)
- zdjęcie Co w trawie szczeka (autor: Daria Bokowy)
- zdjęcie Gwizdać potrafię (autor: Kacper Ślusarczyk)
 

w kat. INNE:
I miejsce - zdjęcie Szepty wspomnień (autor: Krystyna Trzupek)
II miejsce - zdjęcie Żniwa (autor: Maria Trzupek)
III miejsce  - zdjęcie Klenie (autor: Maciej Sułkowski)
Wyróżnienia:
- zdjęcie  Zapiecek (autor: Krystyna Trzupek)
- zdjęcie Niezapomniany widok (autor: Aneta Paruch), które otrzymało również  SPECJALNĄ NAGRODĘ Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta.


 
Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w Kisielówce, odnowionym w ramach Programu pn. "Rewitalizacja przestrzeni publicznej na terenie Gminy Limanowa w celu rozwiązania zdiagnozowanych problemów i potrzeb społecznych" RPO WM 2014-2020. O terminie uroczystego podsumowania Konkursu laureaci zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą e-mailową. 

Poniżej w załączniku Protokół Komisji oceniającej nadesłane fotografie oraz zdjęcia z oceny prac przez Komisję Konkursową, a także galeria zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych oraz 18 fotografii, które przeszły do ścisłej czołówki Konkursu.


Autorom nagrodzonych i wyróżnionych fotografii gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie.

Liczba wyświetleń: 368
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30