Place budowy pod inwestycje drogowe przekazane wykonawcom

16.09.2020
W ostatnich dniach przekazane zostały wykonawcom place budowy pod wykonanie 9 zadań drogowych, które realizowane będą na terenie gminy Limanowa.  Roboty na drogach o łącznej długości 5,5, km wykonywać będą trzy firmy, a łączny koszt inwestycji to 950 tys. złotych.

Modernizowane odcinki dróg to:

- droga Męcina do Pająka
- droga Męcina koło zbiornika na wodę
- droga Męcina Podlesie
- droga Męcina Wygoniska
- droga Męcina Paszkowiec
- droga Męcina Szczepieniec
- droga Lipowe od Świetlicy
- droga Młynne Załpa
- droga Stare Rybie do Bieńka

W przekazaniu terenów pod inwestycje uczestniczyły władze gminy: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Wicewójt Gminy Limanowa Wojciech Pazdan, radni gminy: Stanisław Sajdak, Zdzisław Kądziołka, Daniel Łącki, Jerzy Jabłoński i Rafał Woźniak, a w Męcinie również poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk oraz przedstawiciele firm wykonujących modernizacje:

- Przedsiębiorstwa  Drogowo – Mostowego  "LIMDROG" Sp. z o. o. z Limanowej, które wykonywać będzie remont dróg: Męcina Podlesie, Męcina Paszkowiec, Lipowe od Świetlicy oraz drogi Młynne Załpa

- Firmy Handlowo Usługowej “KADBUD” z Mszany Dolnej, która wykona modernizację drogi - Męcina do Pająka

- Firmy "ZIBUD" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k., która wykonywać będzie drogi: Męcina koło zbiornika na wodę, Męcina Wygoniska oraz Męcina Szczepieniec.

Nadmienić należy, że modernizacja dróg efekt  oszczędności finansowych powstałych głównie z tytułu zimowego utrzymania dróg. Oszczędności te w kwocie 1,5 mln złotych w całości przekazane zostaną na realizację zadań drogowych na terenie gminy.