A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Proboszcz Parafii w Starej Wsi ks. Prałat Marian Tyrka odszedł na zasłużoną emeryturę

08.07.2020
W niedzielę 5 lipca miało miejsce uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę Proboszcza Parafii Stara Wieś ks. Prałata Mariana Tyrki. W uroczystej mszy św. dziękczynnej, której przewodniczył Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż wzięli udział wdzięczni parafianie, kapłani oraz przedstawiciele władz samorządowych i organizacji społecznych. Podziękowania dla Prałata Mariana Tyrki za lata posługi kapłańskiej w Parafii Stara Wieś złożyły władze Gminy Limanowa, na czele z Wójtem Gminy Janem Skrzekutem.

Delegacja władz Gminy,  którą wraz z Wójtem Janem Skrzekutem tworzyli Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński i radny Gminy Limanowa Bogdan Pałka w imieniu własnym, a także całej gminnej społeczności wyraziła wdzięczność za opiekę i troskę jaką ks. Prałat Marian Tyrka obdarzał członków Parafii oraz za cały trud włożony w budowanie Wspólnoty Parafialnej.

Ten okres 33 lat posługi kapłańskiej był czasem bogatym w różne wydarzenia, niejednokrotnie przy współpracy z Gminą Limanowa, nacechowanej otwartością, życzliwością i przychylnością ze strony Proboszcza, za co serdecznie dziękuję - podkreślił podczas uroczystości Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, życząc Ks. Prałatowi na nowy okres życia wszelkich łask Jezusa oraz realizacji zamierzeń i planów.

(fot.: Anna Pałka)

Liczba wyświetleń: 1054
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30