Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

W najbliższy czwartek 21 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia

18.11.2019
Co roku na każdy trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Idea tego dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem przyjęła się w Polsce od 1991 r.

Święto narodziło sie z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień powstrzymali sie od palenia tytoniu, co spowodowało że aż 150 tys. ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez sięgnięcia po papierosa.
 
Oczywiście 24 godziny nie wystarczą by zerwać z nałogiem  - mogą jedynie zachęcić do całkowitego rzucenia palenia. Próbować jednak trzeba - niekorzystne skutki zdrowotne palenia papierosów są powszechnie znane, a niestety statystyki są tutaj zatrważające. Wystarczy spojrzeć na dane zamieszczone poniżej.

 


Liczba wyświetleń: 4070
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne