A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Bezpieczeństwo na drodze – akcja informacyjno-edukacyjna w Szkole Podstawowej w Mordarce

18.09.2019
Dnia 17 września w Szkole Podstawowej w Mordarce odbyło się spotkanie przedszkolaków z sierżantem Dariuszem Cibą z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Co roku w naszej szkole jest bardzo dużo dzieci w wieku przedszkolnym, często jest, to ich pierwsze spotkanie ze szkołą. Obecnie są to zarówno 6, 5 jak i najmłodsze dzieci 3 i 4-latki. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci wychowawcy co roku organizują spotkanie z policjantem w celu utrwalenia właściwych i bezpiecznych zachowań na drodze.Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po drodze, gdy nie ma chodnika, jak ważne jest zapinanie pasów podczas drogi „do” i „ze” szkoły samochodem oraz o obowiązkowym podróżowaniu w foteliku bezpieczeństwa. Dzieci wiedzą również jak ważne jest noszenie odblasków, by być bardziej widocznymi na drodze. Maluchy z uwagą słuchały wskazówek Pana Dariusza oraz chętnie zadawały pytania na temat pracy  policji.

Mamy nadzieję, iż wszystkie informacje na temat „Jak poruszać się po drodze by być bezpiecznym?” pozostaną w pamięci przedszkolaków na cały rok szkolny. Serdecznie dziękujemy za współpracę Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, oraz poświęcony czas sierżantowi Dariuszowi Ciba.
 
                                                                                                                                                                                                         Wychowawcy:

                                                                                                                                                                                                          Barbara Ryś
                                                                                                                                                                                                          Monika Dudek
                                                                                                                                                                                                          Klaudia Matyasik-Bieda

Liczba wyświetleń: 479
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30