A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Spotkanie z Przygodą” podsumowanie półkolonii

11.07.2019
Dobiegła końca wyjazdowa półkolonia dofinansowana ze środków budżetu gminy Limanowa,  realizowana przez Bielak Active.  W dniach od 1 do 6 lipca w ramach zaplanowanych zajęć odbyła się letnia przygoda najmłodszych, w której uczestniczyło 20 dzieci z gminy Limanowa. Uczestnicy półkolonii codziennie rano wyruszali w podróż spod miejsca spotkania, którym była pływalnia limanowska, a każdy dzień przynosił im wiele nowych wrażeń.Półkolonia rozpoczęła się od  wizyty w rezerwacie przyrody „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach. Dzieci poznały kilka faktów dotyczących geologicznego pochodzenia wychodni skalnych, a przewodnik opowiedział  legendy związane z miejscowymi podaniami.

Drugi dzień najmłodsi spędzili na terenie enklawy przyrodniczej „bobrowisko” w Starym Sączu. Uczestnicy mieli okazję poznać naturalne tereny bytowania bobrów oraz ich zwyczaje. Potem miała miejsce  krótka wycieczka rowerowa i powrót do domu.Trzeciego dnia dzieci odwiedziły zamek Lubomirskich i Potockich w Nowym Wiśniczu, a także spacerowały po Lipnicy Murowanej, odwiedzając  słynny kościółek św. Leonarda oraz pomnik przyrody -„Kamienie Brodzińskiego”.

Czwarty dzień uczestnicy półkolonii spędzili na „polowaniu” na ptaki. Wraz z pracownikami Gorczańskiego Parku Narodowego poznawali zachowania ptaków oraz najważniejsze cechy poszczególnych gatunków. Najwięcej trudności sprawiała obsługa lornetki, dlatego niektórzy uczestnicy zdecydowali się na obserwację bez zbędnego sprzętu.Piątego dnia najmłodsi skorzystali  z gościnności pracowników Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy stadionie LKS „Zalesianka” w Zalesiu. Każda grupa zbudowała swój własny szałas, a starsi uczestnicy mieli okazję spróbować rozpalić ogień bez użycia zapałek oraz odszukać zagubiony przedmiot korzystając wyłącznie z kompasu. Na zakończenie odbyło się wspólne  ognisko z menu uwzględniającym pierwszy piątek oraz dietę wegetariańską  (ryba, warzywa i owoce).

Całość  półkolonii  zakończyła sobotnia wizyta w Jaworkach. Podczas spaceru doliną Białej Wody uczestnicy  zwiedzili bacówkę, a potem centrum Szczawnicy. Był czas na lody i chłodzenie się w potoku Grajcarek.Realizacja poszczególnych atrakcji, które odbyły sie w ramach półkolonii możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków gminy Limanowa.


Liczba wyświetleń: 606
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30