Promesa na remont remizy OSP w Kisielówce

11.06.2019
7 czerwca br. w łąckim amfiteatrze odbyło się wręczenie promes przyznanych w ramach programu Małopolskie Remizy 2019. Marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka przekazali przedstawicielom 32 gmin z powiatów limanowskiego, nowosądeckiego, tatrzańskiego, gorlickiego i nowotarskiego promesy  na realizację prac budowlano-remontowych w remizach strażackich na łączna kwotę ponad 1 mln zł.  W wydarzeniu uczestniczyła Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, który odebrał promese dla jednostki OSP z Kisielówki.

Przyznana dotacja w wysokości 28 400 zł może zostać wykorzystana na: zakup materiałów budowlanych niezbędnych do wykonywania prac budowlano-remontowych, wykonanie prac budowlano-remontowych (w tym zagospodarowania terenu wokół remizy) w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków, a także na wykonanie i umieszczenie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego. Pieniądze mogą być wykorzystane także na prace związane z termomodernizacją (docieplenia ścian i stropów), wymianą stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej wraz z kompleksową termomodernizacją (rozumianą, jako docieplenie budynku wyposażonego w kotłownię gazową lub docieplenie wraz z modernizacją kotłowni), modernizacją kotłowni, modernizacją instalacji wewnętrznej c.o. i/lub c.w.u. (wyłącznie z przeprowadzeniem modernizacji kotłowni), zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (w tym m.in. kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kotłów na biomasę), budową przydomowej oczyszczalni ścieków.

Realizowany od 2009 roku program „Małopolskie Remizy” jest unikatowym w skali kraju. Dotychczas pomoc finansowa trafiła do 784 małopolskich jednostek OSP, a blisko 32 mln zł zostały wykorzystane na remonty i prace budowlane.