A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Woda z wodociągów wiejskich Rupniów I i Nowe Rybie już zdatna do picia

16.05.2019
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej uchylił dziś zakaz użytkowania wody z wodociągu wiejskiego w Nowym Rybiu i Rupniowie I.

Po dokonaniu analizy wyników badań próbek wody z w/w wodociągów przez przedstawiciela Laboratorium Wody i Ścieków MZGKiM Sp. z  o.o. w Limanowej w punktach poboru: zbiornik wyrównawczy i sieć, badanie wykonane przez Laboratorium Wody i Ścieków MZGKiM Sp. z o.o. w Limanowej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej stwierdza,  że:
 
- jakość wody w przedmiotowych wodociągach pod względem bakteriologicznym i fizycznym w zakresie wykonanych oznaczeń odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 07 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Tym samym zostaje uchylony zakaz użytkowania wody z wyżej wymienionych wodociągów, określony decyzją  nr 10/NHK/19 i 11/NHK/19 z dnia 10.05.2019r.

Liczba wyświetleń: 643
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30