VIII TOUR Mszana Dolna zainauguruje jubileuszową akcję "Odkryj Beskid Wyspowy"

26.04.2019
Już jutro, czyli 1 maja Tour  Mszana Dolna rozpocznie dziesiątą, jubileuszową  edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy.  VIII TOUR Mszana Dolna  to Trekking dla odważnych po „Beskidzkich Wyspach” w trakcie którego uczestnicy zdobywać będą pięć szczytów w jeden dzień.  Cały program X już edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2019” ustalony został podczas spotkania Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Szereg wydarzeń odbywających się w ramach akcji omówili i zatwierdzili przedstawiciele 20 samorządów z terenu pięciu powiatów województwa małopolskiego wchodzących w skład Forum.

Rodzinne wędrowanie rozpocznie się 2 czerwca 2019 roku od  Urbaniej Góry. Następnie czekają na zdobycie "wyspy" Lubogoszcz, Śnieżnica, Jasień, Modyń, Luboń Wielki, Sałasz, Lubomir ,  Ćwilin, Kamionna , Kostrza, Szczebel, Łopień,  Potaczkowa, Łyżka, Mogielica, Patryja, a na finał  8 września 2019 roku Miejska Góra. Trasy tegorocznych wędrówek zostały wytyczone po Głównym Szlaku Beskidu Wyspowego " Beskidzkie Wyspy", który przebiega przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego.

Udział w akcji jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik uczestniczy w wędrówkach na własną odpowiedzialność .

Program akcji ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2019

1 maja 2019 –
VIII Tour Mszana Dolna – organizator Forum Gmin Beskidu Wyspowego i Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej

7 maja 2019 – VI Rajd dla dzieci i młodzieży „Beskidzkie Wyspy” – Jaworz – organizator Gmina Limanowa

11-12 maja 2019 – Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku – organizator Gmina Łącko

15 maja 2019 – Dzień sprzątania Beskidu Wyspowego – organizator Forum Gmin Beskidu  Wyspowego

Gminy które dotychczas jeszcze nie zgłosiły swojego udziału proszę przesłać zgłoszenie na adres koordynatora  p. Daniel  Michorczyk tel 509667960, e-mail : [email protected]

2 czerwca 2019 – Urbania Góra – organizator Gmina Tokarnia

9 czerwca 2019 – Lubogoszcz – organizator Miasto Mszana Dolna

16 czerwca  2019 – Śnieżnica – organizator Gmina Mszana Dolna

16 czerwca 2019 – Stacja Kolejowa w Dobrej – VII Galicyjski Piknik Kolejowy i Bicie Rekordu Świata w śpiewaniu piosenki kolejowej - organizator Gmina Dobra

23 czerwca 2019 – Jasień – Gmina Kamienica

30 czerwca  2019 – Modyń - organizator Gmina Łącko

6 lipca 2019 – Luboń Wielki /wędrówka nocna/ - organizator Miasto Rabka-Zdrój

7  lipca 2019 – Sałasz  – organizator Gmina Limanowa

Męcina / zbiórka godz. 8.00 / szlak żółty – Skrzętła Rojówka – szlak  niebieski – Jaworz – szlak niebieski Sałasz – szlak zielony Dziedzic – szlak czerwony – Męcina

14 lipca 2019 – Lubomir  - organizator Gmina Wiśniowa i Gmina Raciechowice

20 lipca 2019 – Ćwilin /wędrówka nocna/ - organizator Gmina Dobra

21 lipca 2019 – Kamionna  - organizator Gmina Laskowa i Gmina Żegocina

28 lipca 2019 - Kostrza - organizator Gmina Jodłownik

4 sierpnia 2019 – Szczebel - organizator Gmina Lubień

11 sierpnia 2019 – Łopień - organizator Gmina Tymbark i Gmina Dobra

15 sierpnia 2019 - Potaczkowa - organizator Gmina Niedźwiedź

18 sierpnia 2019 – Łyżka - organizator Gmina Łukowica

25 sierpnia  2019 – Mogielica - organizator Gmina Słopnice

1 września 2019 – Patryja  - organizator Gmina Pcim

8 września 2019 – Miejska Góra - organizator Miasto Limanowa

22 września 2019 – IX Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka” – - Tenczyn – organizator Gmina Lubień i GOK w Lubniu

Miłośników muzyki, smacznego jadła i dobrej zabawy zapraszamy w miesiącu  czerwcu , lipcu i sierpniu  na  VII Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki" w dziesięciu  miejscowościach / Tokarnia, Dobra, Żegocina, Wiśniowa, Tenczyn, Kamienica, Rabka Zdrój, Pisarzowa , Przyszowa i Limanowa / na którym będzie zaprezentowany  bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów:

• 23 czerwca  Tokarnia
  • 29 czerwca Dobra / Park przy Urzędzie Gminy /
  • 30 czerwca  Żegocina / Plac przy GS /
  • 7 lipca Wiśniowa / plac przy Gminnym Ośrodku Sportu i Kultury
  • 14 lipca Tenczyn / plac przy Stadionie Sportowym /
  • 27 lipca Kamienica / Plac Saturn /
  • 28 lipca Rabka-Zdrój / amfiteatr /
  •  4 sierpnia  Pisarzowa
  • 15 sierpnia Przyszowa / boisko sportowe /
  • 25 sierpnia Limanowa / Park Miejski /

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 22 września 2019  do Tenczyna  na  IX Festiwal Zespołów Regionalnych  Beskidu Wyspowego"Beskidzka Podkówecka".