Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Przycisk Sieci Życia®: mała rzecz – wielka sprawa

21.01.2019
Na terenie całego kraju działa Stowarzyszenie „Społeczna Krajowa Sieć Ratunkowa”, która oferuje objęcie osób chorych, niesamodzielnych, samotnych, starszych czy też doświadczających przemocy w rodzinie, całodobową pomocą w ramach działania Sieci Życia®. Jest to rozwiązanie umożliwiające w sytuacji bezpośredniego zagrożenia (np. zawał serca, atak astmy, czy napad), poprzez wciśnięcie przycisku, uruchomienie automatycznego, natychmiastowego wezwania pomocy.

Z sieci można korzystać przy pomocy komórkowego lub stacjonarnego aparatu telefonicznego. Można też wykorzystywać do tego celu profesjonalne centrale alarmowe, a także występujące na rynku różne urządzenia dedykowane dla seniorów (różnego rodzaju opaski z przyciskiem SOS, centralki itp.). Korzystanie z Sieci Życia® jest całkowicie bezpłatne, opłacanie składek członkowskich jest dobrowolne.

Jak się przyłączyć?

Wystarczy skontaktować się z Krajowym Sztabem Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej pod adresem e-mail: [email protected] lub na numer tel. 12 399-40-03 – oddział Kraków. Zainteresowane osoby we własnym imieniu podpisują wniosek o przyjęcie do sieci.

Jak działa „Sieć Życia®” w konkretnej sytuacji ?

Zasada działania jest prosta i skuteczna:
  • Jeżeli masz system alarmowy, wystarczy go zaprogramować na wysyłanie sygnałów do naszej sieci. Reagujemy na takie sygnały o zagrożeniu jak: włamanie, napad, pożar, ulatniający się gaz, zagrożenie życia - zawał serca itp.
  • W sytuacji bezpośredniego zagrożenia (np. napad czy zawał serca) wciskasz specjalny przycisk Sieci Życia®, który wysyła sygnał alarmowy.
  • Możesz też z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, funkcją szybkiego wybierania (wciskasz jeden przycisk przypisany do Sieci Życia®) wywołać numer alarmowy wpisany do pamięci, nie musisz nic mówić - system automatycznie rozpozna skąd wysłano wezwanie.
  • Do korzystania z Sieci Życia® można też wykorzystywać występujące na rynku urządzenia (różnego typu opaski z przyciskiem SOS, centralki itp.) dedykowane dla seniorów. Należy tylko przed zakupem skonsultować ze stowarzyszeniem czy dane urządzenie jest w stanie wysłać sygnał alarmowy.
  • Sygnał to Twój kod identyfikacyjny - miejsce i rodzaj zagrożenia.
  • Natychmiast po odebraniu sygnału jesteś dokładnie zlokalizowany (np. ulica, pomieszczenie, teren poza miastem).
  • Operator błyskawicznie kieruje odpowiednie służby lub wskazane przez Ciebie osoby na miejsce wezwania pomocy. 


Liczba wyświetleń: 1655
1

Pliki do pobrania

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne