Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dotacja na konserwacje urządzeń melioracji szczegółowych

14.03.2017
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie ogłasza nabór wniosków o przyznanie w roku 2017 pomocy finansowej z budżetu województwa małopolskiego spółkom wodnym działającym na terenie województwa na pokrycie części kosztów utrzymania rowów melioracyjnych będących w ich ewidencji. Zgodnie z  przepisami ustawy Prawo wodne (art. 77 ust. 1) oraz ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (art.15 ust. 4) na właścicielach  gruntu, na którym znajdują się urządzenia melioracji wodnej szczegółowej, ciąży obowiązek utrzymywania tych urządzeń w stanie sprawności technicznej polegający m.in. na czyszczeniu i konserwacji rowów melioracji wodnej szczegółowej oraz o konserwacji sieci drenarskiej i wylotów z tej sieci.
Przyznawanie dotacji następować będzie w oparciu o pisemny wniosek składany przez Spółkę Wodną do Wojewody Małopolskiego na określonych wzorach w terminie do 20 marca 2017 roku.

Szczegółowych informacji w zakresie przyznawania dotacji oraz utrzymania urządzeń melioracji wodnych udzielają: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa oraz Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej.
 
Szczegółowe zasady przyznawania dotacji oraz wzór wniosku dostępne w załącznikach poniżej.

Liczba wyświetleń: 1970
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne