Wypełnij ankietę, zgłoś projekt ! - miej wpływ na kierunek rozwoju Gminy Limanowa

14.12.2016

Do dnia 31 grudnia br. przedłużony został termin zgłaszania projektów oraz składania ankiet do Programu Rewitalizacji Gminy Limanowa, co ma na celu ocenę obecnego stanu obszaru rewitalizacji, określenia  potrzeb mieszkańców oraz innych zainteresowanych osób, a także wybór najbardziej pożądanych kierunków rozwoju Gminy.

Z uwagi na przystąpienie Gminy Limanowa do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji, zachęcamy do udziału w Ankiecie konsultacyjnej oraz zgłaszania projektów do Gminnego Programu Rewitalizacji za pomocą Karty zgłoszeniowej.

W badaniu wziąć mogą udział mieszkańcy obszaru rewitalizacji, wszyscy mieszkańcy gminy Limanowa, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe oraz pozostałe zainteresowane podmioty.

Ważnym elementem planowanych kierunków rozwoju jest zgodność z zadaniami, które wpisywać się mają w Program Rewitalizacji, a są to m.in.  eliminacja lub ograniczenie występowania negatywnych zjawisk społecznych, w szczególności bezrobocia, ubóstwa, przestępczości, niskiego poziomu: edukacji, kapitału społecznego, uczestnictwa w życiu publicznym i kulturalnym, poprawa lokalnej gospodarki, w tym poprawa kondycji lokalnych przedsiębiorstw, poprawa jakości środowiska,  poprawa poziomu obsługi komunikacyjnej, czy też podniesienie jakości i warunków życia mieszkańców poprzez poprawę stanu technicznego budynków położonych na obszarze rewitalizacji.

W celu ubiegania się o dofinansowanie projekt powinien zawierać się w następujących typach przedsięwzięć:

• przebudowa, rozbudowa, modernizacja i adaptacja obiektów infrastrukturalnych z przeznaczeniem na cele społeczne;
  • budowa, przebudowa, rozbudowa, modernizacja i adaptacja obiektów infrastruktury kultury;
  • działania prowadzące do ożywienia gospodarczego rewitalizowanych obszarów
  • zagospodarowanie przestrzeni publicznej na cele społeczne
  • modernizacje, renowacje budynków użyteczności publicznej poprawiające ich estetykę zewnętrzną oraz modernizacje, renowacje części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Do końca grudnia 2016 r. Ankiety i Karty składać można na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy Limanowa. Zeskanowane można również przesłać w w/w terminie na adres  [email protected]