Woda z wodociągu Pisarzowa już zdatna do spożycia

11.12.2016

Woda z wodociągu Pisarzowa jest  już zdatna do spożycia.  Po przebadaniu próbek wody z dniem 12 grudnia br. uchylono zakaz użytkowania wody.

Po dokonaniu analizy wyników badań próbki wody z wodociągu wiejskiego Pisarzowa  pobranej w dniu 9 grudnia 2016r. przez przedstawiciela Laboratorium Wody i Ścieków  MZGK i M Sp.zo.o. w Limanowej, badanie wykonane przez Laboratorium Wody i Ścieków  MZGK i M Sp.zo.o. w Limanowej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej stwierdził, że jakość wody w przedmiotowym wodociągu pod względem mikrobiologicznym w zakresie wykonanych oznaczeń odpowiada wymaganiom określonym w  rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 listopada 2015r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2015r. poz. 1989).

Tym samym został uchylony zakaz użytkowania wody z wodociągu wiejskiego Pisarzowa określony  decyzją z dnia 08.12.2016r.