XXII sesja Rady Gminy

19.01.2009
{multithumb thumb_height=110}

W gminie Limanowa odbyła się XXII sesja Rady Gminy na której uchwalony został budżet gminy na 2009 r. Budżet gminy po stronie dochodów zamyka się kwotą ponad 57 mln. złotych, zaś po stronie wydatków kwotą ponad 63 mln. złotych.
Wydatki majątkowe budżetu wynosić będą 22 mln. złotych i jest to największa pozycja od kilku lat. Uchwalenie budżetu gminy poprzedzone było jego analizą przez resortowe Komisje Rady i pozytywną opinią. Dzięki uwzględnieniu wielu istotnych zadań społecznych budżet został jednogłośnie uchwalony przez Radę Gminy.

W trakcie sesji Rada Gminy podjęła uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przedłużenie umów najmu dzierżawy gruntu i lokali z ich dotychczasowymi dzierżawcami oraz w sprawach udzielenia wsparcia finansowego dla powiatu i województwa przy realizacji budowy chodników przy drogach powiatowych i drodze wojewódzkiej w Młynnem.

W ramach interpelacji i wniosków radni poruszyli problemy związane z budową świetlicy dla Romów, częstego paraliżu komunikacyjnego na trasie Łososina Górna - Limanowa oraz niedogodnościami komunikacyjnymi w soboty, niedziele i święta na terenie gminy.
Odpowiedzi na poruszone problemy udzielił Wójt Gminy.

{multithumb thumb_height=110}

Odpowiedzi na poruszone problemy udzielił Wójt Gminy.