XXI sesja Rady Gminy Limanowa

29.12.2008

W Gminie Limanowa odbyła się XXI sesja Rady Gminy, na której dokonano zmian w budżecie gminy na br. oraz ustalono wykaz wydatków budżetowych, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2008.

Ponadto Rada Gminy podjęła uchwały w sprawie:

• zarządzenia poboru podatków w drodze inkasa oraz wyznaczenia inkasentów, określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso i terminu płatności dla inkasentów,
  • ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków ochotniczych straży pożarnych,
  • uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2009 rok,
  • przyjęcia na 2009 r. programu współpracy Gminy Limanowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie gminy Limanowa w zakresie odpowiadającym zadaniom Gminy Limanowa,
  • zmieniająca uchwałę w sprawie utworzenia Gminnego Zespołu Obsługi Szkół.

Radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z zabezpieczeniem mostu w Męcinie. Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.

{multithumb thumb_height=150}

Na zakończenie sesji Przewodniczący Rady i Wójt Gminy, posłowie Bronisław Dutka, Wiesław Janczyk, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego: Urszula Nowogórska, Grzegorz Biedroń i Stanisław Dębski oraz Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała złożyli życzenia noworoczne dla radnych, sołtysów, dyrektorów szkół, organizacji społecznych gminy i pracowników Urzędu Gminy Limanowa.

Ponadto w sesji uczestniczył Zespół Regionalny „Pasierbioki” działający przy Zespole Szkół w Pasierbcu, który przedstawił radnym, sołtysom i zaproszonym gościom bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki.

Ponadto Rada Gminy podjęła uchwały w sprawie:

• zmieniająca uchwałę w sprawie utworzenia Gminnego Zespołu Obsługi Szkół.

{multithumb thumb_height=150}

Liczba wyświetleń: 1933