XX sesja Rady Gminy Limanowa

09.12.2008

W gminie Limanowa odbyła się XX sesja Rady Gminy, na której dokonano zmian w budżecie gminy na br. oraz uchwalony został regulamin wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach na terenie gminy.

Ponadto Rada Gminy ustaliła nowe stawki związane z wywozem odpadów komunalnych wynoszące 2 zł z VAT miesięcznie od każdej osoby zameldowanej na pobyt stały lub czasowy na terenie gminy. Zatwierdzone zostały również nowe taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków i tak:

• 2,15 zł + VAT za 1 m3 dostarczonej wody,
  • 3,74 zł + VAT od 1 osoby za ścieki,
  • 3,50 zł + VAT dla pozostałych podmiotów za 1 m3 ścieków,
  • 4,67 zł + VAT miesięczna opłata stała,
  • 12,00 zł + VAT za 1 m3 ścieków dowożonych do oczyszczalni ścieków mających punkt zrzutu ścieków.

Podczas sesji Wójt Gminy poinformował o swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Natomiast radni w ramach interpelacji i wniosków poruszyli problemy związane z:

• przystąpieniem gminy do programu związanego z montowaniem kolektorów słonecznych na terenie gminy,
  • wykonaniem chodnika przy drodze powiatowej w Męcinie na zakręcie koło Pana A. Krzysztofa,
  • kursowaniem busów wg ustalonych rozkładów jazdy.

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.
W trakcie obrad dokonano również podsumowania działalności Rady Gminy na półmetku kadencji, życząc sobie nawzajem, aby pozostałe dwa lata kadencji były równie owocne jak minione.

• 2,15 zł + VAT za 1 m3 dostarczonej wody,
  • 3,74 zł + VAT od 1 osoby za ścieki,
  • 3,50 zł + VAT dla pozostałych podmiotów za 1 m3 ścieków,
  • 4,67 zł + VAT miesięczna opłata stała,

• kursowaniem busów wg ustalonych rozkładów jazdy.

Odpowiedzi na poruszane problemy udzielił Wójt Gminy.